P0

Koronavirusas

Rizikos grupės pacientus su kvėpavimo infekcijos požymiais veš į KUL

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-27


Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad vyresni nei 60 metų amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, pasireiškus ūmios kvėpavimo infekcijos požymiams, greitosios pagalbos medikų nuo šiol bus pristatomi į vieną iš pagrindinių šalies ligoninių. O jaunesni ir lengvesnius simptomus jaučiantys pacientai šeimos gydytojų bus nukreipiami į karščiavimo klinikas, kurios bus įkurtos kiekvienoje savivaldybėje.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas trečiadienį buvo sakęs, kad bus kalbamasi su Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovais, kad būtų išnaudojama jos infrastruktūrą ir užtikrinta tokia funkcija.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Būtina racionaliai paskirstyti norinčiųjų išsitirti dėl koronaviruso gyventojų srautus, ypatingą dėmesį skiriant rizikos grupei – vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Todėl pajutę šaltkrėtį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą, kosintys ir temperatūrai pakilus iki 37,8°C ir daugiau, jie bus gabenami į ligonines, pasirengusias priimti ir koronaviruso infekcija užsikrėtusius žmones“, – pranešime spaudai cituojamas sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Pajutę nurodytus simptomus, rizikos grupei priskiriami žmonės nedelsdami turi skambinti telefonu 112. Jie greitosios uostamiestyje bus vežami į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Į vadinamąsias karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Tad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Būtent jis priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.


  2020-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt