P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19: KUL Neurochirurginis skyrius uždarytas, užsikrėtė dar vienas Jūrininkų ligoninės medikas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-29


Sekmadienio rytą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad patikrinus didžiąją dalį Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Neurochirurginio skyriaus, kur šeštadienį buvo fiksuotas koronaviruso atvejis vienam iš gydytojų, medikų, jų tyrimai buvo neigiami.

„KUL medikai įtaria, kad būtent šiame skyriuje (Neurochirurgijos) infekcija paplito nuo vieno iš ligonių (kuriems atliekamos būtinosios operacijos), užkrečiant kitus ligonius bei gydytojus, identifikuoti net penki jų, gulėję dviejose skirtingose palatose. Ir ta situacija padiktavo operatyvų ir būtiną sprendimą – skyrius operatyviai karantinuojamas, visi sergantys ligoniai iškeliami, atliekami visi kiti būtini veiksmai tokioje situacijoje. Medikai ir vadovybė be miego dirbo visą naktį ir dabar visa ši „evakuacija” jau baigta”, – savo „Facebook” profilyje rašo meras.

Tačiau, pasak jo, identifikuotas COVID-19 atvejis Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klinikinės ir diagnostinės laboratorijos darbuotojai patvirtintas COVID-19. Renkami epidemiologiniai duomenys. Pirminiais duomenimis bus izoliuoti trys laboratorijos darbuotojai. Su kitų skyrių darbuotojais sergantis asmuo kontakto teigia neturėjęs, darbe visada buvęs su kauke. Nekeliavęs. Neatmeta galimybės, kad užsikrėsti galėjo artimoje aplinkoje arba viešoje vietoje”, – informavo Klaipėdos jūrininkų ligoninė.

Prieš savaitę buvo diagnozuotas susirgimas Jūrininkų ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriaus medikui, buvo sustabdyta šio skyriaus veikla.

V. Grubliauskas taip pat informavo, kad šeštadienį buvo gautas siuntinys su tą rytą Lietuvą pasiekusiomis Kinijoje pagamintomis apsaugos priemonėmis – 19 000 respiratorių, vienakartinės pirštinės ir kt.

„Vyksta intensyvus galingojo tyrimų aparato pastatymo ir montavimo bei derinimo darbai ir jau netruks jis pradės savo darbą. Vakar mūsų mobiliosioms „medikų kuopoms”, atliekančioms patikrinimus keltuose, darbo buvo labai daug, nes keltai buvo net keturi, ir jei iki pietų buvo dirbama pagal naują tvarką, kai keleiviai buvo tikrinami „pagal simptomatiką”, tai po pietų… ir vėl tvarka pasikeitė, ir vėl tikrinami visi be išlygų. Apie incidentus nepranešta, tik vienas buvęs klaipėdietis karantinuosis 14 dienų viešbutyje, o penki iš jų pasirinko tą patį variantą, bet viešbutyje laukdami, kol saugiu būdu bus užtikrintas parvykimas į jų savivaldybes. Beje, pora keleivių iš paskutiniojo kelto į viešbutį išvyko „užsupti ir įšilę”, bet tikiuosi iki kelionės namų link „išsivėdins”, – apie šeštadienio įvykius rašė V. Grubliauskas.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, sekmadienio vakarą iš viso buvo patvirtinti 460 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Šeštadienį jų buvo 394.

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) pavesta įvertinti, ar dar keturios laboratorijos – UAB „Baltic Medics“, UAB „Diagnostikos laboratorija, UAB „Medicina practica laboratorija“ ir UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ – turi tinkamas sąlygas atlikti koronavirusinei infekcijai nustatyti reikalingus tyrimus.

Šiuo metu tyrimai atliekami šešiose laboratorijose: NVSPL, Santaros klinikose, Kauno klinikose, KUL, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, taip pat Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje.

Iki šiol iš viso ėminių dėl įtariamo koronaviruso ištirta 8424, per šeštadienį – 1524. Iš jų 137 buvo atlikti KUL laboratorijoje.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Taip pat pranešta, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. O gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai.


2020-03-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt