P0

Švietimas

Gimnazijos direktoriui – bauda už pinigų rinkimą iš mokinių (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-30


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba skelbia nubaudusi uostamiesčio gimnazijos direktorių, kuris kartu su pavaduotoju ūkio reikalams neteisėtai rinko pinigus iš mokinių už automobilių stovėjimo aikštelę, esančią šalia gimnazijos. Direktorius nubaustas 195 eurų bauda, pavaduotojui skirtas įspėjimas.

Palmiros Mart nuotr.

FNTT praneša, jog patikrinimas buvo atliktas gavus anoniminį pranešimą, kad Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje galimai daromi pažeidimai dėl pajamų už automobilių statymą neapskaitymo.

Įvertinus patikrinimo metu paimtus raštiškus paaiškinimus bei išanalizavus ranka darytus užrašus nustatyta, kad jau penktus mokslo metus iš Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių iš tiesų neteisėtai renkamas mokestis už automobilių parkavimą – iki šių mokslo metų buvo renkamas 30 Eur metinis mokestis, o pernai rugsėjį jis padidintas iki 50 Eur. Paskaičiuota, kad tokiu neteisėtu būdu gimnazija iš moksleivių surinktų pinigų „praturtėjo“ 3600 eurų. Gautos lėšos esą naudotos aikštelės priežiūrai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai nurodė, kad savivaldybės taryba nėra nustačiusi rinkliavos mokesčio ir jo surinkimo tvarkos už automobilius, statomus gimnazijai priklausančioje aikštelėje. Gimnazijos vadovas Stasys Ruiba savivaldybės neinformavo, kad imamas mokestis už automobilių statymą iš minėtos gimnazijos moksleivių. Savivaldybė taip pat nebuvo suteikusi leidimo įrengti aikštelėje užtvarą.

FNTT nuotr.

Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, už nustatytus nusižengimus surašyti du administracinio nusižengimo protokolai: direktoriaus pavaduotojui ūkio ir bendriesiems reikalams – už buhalterinės apskaitos reikalavimų pažeidimą, direktoriui – už neteisėtą vertimąsi komercine veikla. Už tai direktoriui skirta 195 eurų bauda, o ūkvedys atsipirko įspėjimu.

Skelbiama, jog gimnazijos vadovai kaltę pripažino. Patikrinimo metu surinkta informacija taip pat perduota vertinti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.


  2020-03-30

  5 komentarai “Gimnazijos direktoriui – bauda už pinigų rinkimą iš mokinių”

  1. AvatarKelionių gidas (IP: 188.69.223.238)

   Niekada Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vidinis kiemelis nebuvo mašinų stovėjmo aikštelė(žiūrėkite dokumentus). Prieš “n ” metų dabartiniam direktoriui šovė mintis-“šlakbaumas”(neregistruotas) ir prasidėjo verslas. Buvo net nusipirkta surūdijusi mašina už ????sumą, pritvirtintas skardinis kastuvas ir švyturėliai ant stogo. Kelis kartus praeitą žiemą taip grandė gimnazijos šaligatvius, kad net savivaldybės sudėtos naujos trinkelės turėjo šokinėti(tai išdavė garsas). Šį eksponatą galite pamatyti gimnazijos vidiniame kieme, nepasigailėsite. Tada siūlau užeiti į vidų, jeigu įleis ir pamatysite putplasčiu ir gipso kartono plokštėmis uždengtas sienas ir lubas, kad nematytumėte įtrūkimų ir pelėsių. Štai taip buvo paslėpta ir dingo pirmoji Klaipėdos Bauhauzo stiliaus architektūros gimnazija. Kita ekskursija bus į gimnazijos sodą….

  2. AvatarBuvęs mokinys (IP: 86.100.53.185)

   Turtinga Lietuva tapo – gimnazistai į pamokas tokiame kaip Klaipėda “dideliame” miestel;yje važinėja …automobiliais. Nieko blogo nėra ,kad gimnazijos direktorius tokiu hūdu , manau, bando, sumažinti teršti mokyklos aplinką CO2 dujomis. Be abejo, tai privalėjo daryti teisingai ,prisilaikant įstatymų. Gėda, Gėda tokia kokios niekam negali net pasakyti. Pagalvokit tik, tėvai perka automobilius dar neužsidirbančiam pinigų savo sūneliui ar dukrelei, vietoj to, kad nupirktų… dviratį… Gėda. To nėra Skandinavijos valstybėse ar kt.
   VD gimnazijos kiemas uždaras. Aplink pastatai, ligoninė.. Kieme yra ir stadionas. Ar matuojate oro taršą? Kur chemijos, biologijos, kt mokytojai? Kodėl savivaldybės Švietimo skyrius nesirūpina mokyklų aplinkos oro kokybe? Reikia griežtai neįleisti nė vienoje miesto mokykloje ( tai dabar visur pilna automobilių) į jų kiemus automobilių.
   Įrenkite mokyklų kiemuose dviračių, paspirktukų patogias, saugias vietas. Mokyklų kiemai NEGALI būti automobilių parkavimo vieta.

  3. AvatarKis (IP: 78.61.191.164)

   Ar norai dings po tokios “ziaurios”baudos?

  4. AvatarNuomonė (IP: 86.100.21.85)

   3600 tūkt. eurų = 3 600 000 €. Taip normaliai praturtėjo. Manau tą baudelę susimokės lengvai.

   • Avatarakadministratorius (IP: 78.61.50.37)

    FNTT pranešime buvo palikusi klaida, kurios nepastebėjome. Surinko 3600 Eur.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt