Miesto centre atgims dar šeši pastatai

Miestas

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog neilgai trukus senamiestyje turėtų iš naujo atgimti keli prastos būklės pastatai.

Savivaldybė šiemet dalinai finansuos gyvenamojo namo Tiltų g. 1 sutvarkymą (nuotr.): namo pamatų apsaugai, fasado restauravimui, langų remontu ir kt. iš miesto biudžeto bus skirta daugiau kaip 174 tūkst. eurų. Pirmajame darbų etape šiais metais planuojama atlikti darbų už 54 tūkst. eurų.

Dar vienas pastatas, kurio sutvarkymą iš dalies finansuos miesto savivaldybė, – sandėlis Žvejų g. 18. Pirmajame darbų etape šiais metais numatyta prisidėti 70 tūkst.eurų, tokią pat sumą savivaldybė skirs ir kitąmet. Už šias lėšas numatyta restauruoti pamatus, sienų fasadus, medines pastato konstrukcijas, stogą ir kt.

Savivaldybė skirs lėšų ir buvusio Dujų fabriko komplekso, esančio Liepų g. 47, stogo sutvarkymui. Mažosios dujų saugyklos stogo atkūrimui bus skirta beveik 18 tūkst.eurų. Tai – tęstinis projektas, kurio sutvarkymui savivaldybė nemenkas sumas skyrė ir 2018 m. (beveik 33 tūkst.eurų), ir 2019 m. (70 tūkst.eurų).

Dar savivaldybė taip pat dalinai finansuos namo Kurpių g. 2 (25,4 tūkst.eurų) fasadų restauravimo ir remonto darbus, pastato Pylimo g. 2 tvarkybos darbus (jie bus vykdomi trimis etapais, šiemet tam skiriama 15 tūkst.eurų) bei pastato Turgaus a. 13 stogo ir fasado remonto darbus (2020 m. – 17,7 tūkst.eurų).

Skelbiama, jog šių pastatų atgaivinimą Klaipėdos savivaldybė remia pagal Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų dalinio finansavimo programą.

Iš 11-os savivaldybei pateiktų paraiškų kriterijus atitiko 9-ios, tačiau numatytų lėšų skirti užteko tik 6 paraiškoms.

Šiais metais pagal minėtą programą iš viso bus skirta 200 tūkst. eurų. Trūkstamų 114 tūkst. eurų likusioms paraiškoms tenkinti bus ieškoma metų viduryje po biudžeto perskirstymo. 2021 metams – antram darbų etapui – numatyta skirti 148,7 tūkst.eurų, o 2022 metams – trečiam etapui – 96,5 tūkst.eurų.

Parama skiriama valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojams, kurie šiuos siekia išsaugoti. Pirmumas buvo taikomas asmenims, norintiems tvarkyti Klaipėdos senamiesčio bei naujamiesčio fasadus iš gatvių pusės. Taip pat, jei objektas yra avarinės būklės.

5 Comments

 1. valio merui

  Ir aš noriu merui ačiū pasakyti, kad kovo mėn. vos atsiradus minusinei oro temp. su druska batstė sausas gatves… taškė pinigus ant asfalto, valio merui

  Reply
 2. Kuk

  Mūsų miestas kas metai yra grąžinamas. Ir ačiū turime sakyti savo merui ir savivaldybei. Jie stengiasi kad mūsų miestas grąžtų. Jei būtų daugiau lėšų, galėtų ir ne tiek padaryti. Ačiū! Mūsų miesto valdžiai, o labiausiai mūsų merui Gerb. Grubliauskui!

  Reply
 3. E

  Kuria prasme atgims? Vėl bus apmauti stiklu ir betonu.

  Reply
 4. Anonimas

  Viskas labai gražūs namai, bet kiek amžių stovės unikumas Baltijos kino teatras, jau didesnio absurdo visoje Lietuvoje nera, ar jūs gerb. Ponai nematote, ką pasakoja gidai turistams? Zita

  Reply
  • ezys

   O jus, Zita, ar matote ka pasakoja? 🙂

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Atnaujins dar dvi krepšinio aikšteles prie daugiabučių namų

Nors uostamiesčio daugiabučių namų kiemuose esama per 60 krepšinio aikštelių, savivaldybė pernai skyrė lėšų atsinaujinti tik dviem iš jų. Tiek pat ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Vardan atvažiuojančių iš Melnragės savivaldybė nori griauti namą

Klaipėdos meras siūlo nurašyti ir nugriauti savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nereikalingą bei netinkamą naudoti nekilnojamąjį turtą – administracinį pastatą, esantį ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Miestas

Vėl ieškos ES pinigų didžiajam pilies bokštui įveiklinti

Klaipėdos savivaldybė jau antrą kartą teikia paraišką Europos  Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansinei paramai gauti. Šįkart – projektui „Klaipėdos pilies ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This