P0

Svarbu, Verslas

Šildymo sezonui artėjant į pabaigą – dar pigesnė šiluma

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-03-31


Uostamiesčiu ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekianti AB „Klaipėdos energija” nustatė jos kainą balandžiui, kuris gali tapti paskutiniu šio šildymo sezono mėnesiu. Naujasis tarifas – 3,46 ct/Wh be PVM – yra 13 proc. mažesnis nei pernai tuo pačiu metu ir beveik ketvirtadaliu mažesnis nei galiojantis šį kovą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG) balandį savo šilumos energiją lyginant su praėjusiais metais atpigino nuo 21 iki 53,5 proc.

Tokius NŠG sprendimus galėjo lemti ir kovo patirtis, kai dirbo visi penki pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai, o iš „Fortum Klaipėda” jėgainės buvo superkama ne visa šiluma, už borto buvo likusios „Klaipėdos mediena”, „Klaipėdos baldai” bei „Home group”.

Balandį pigiausiai šilumą iš NŠG tieks „Miesto energija” – 0,99 ct/kWh. Antroje vietoje esanti šilumą iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda” už šilumą panorusi gauti 1,17 ct/kWh.

Vienas iš „Klaipėdos energijos” biokuro katilų balandį gamins 1,45 ct/kWh įkainotą šilumą, o už kituose pagamintą šilumą bendrovė norėjo gauti 1,82 ct/kWh – antrą pagal dydį kainą tarp NŠG.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2020-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt