P0

Uostas ir jūra

Locmanas: kas slepiasi po šia profesija? (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-01


Klaipėdos uosto direkcija savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” pradėjo projektą, kurio metu supažindins žmones su retų Lietuvoje profesijų atstovais, besirūpinačiais, kad jūrų uoste darbas nesustotų nė akimirkai.

„Darbas nuotoliniu būdu“ – terminas, kuris galioja toli gražu ne visiems. Klaipėdos uoste dirba šimtai žmonių, kurie net ir karantino metu privalo plušėti ištisą parą tam, kad vienintelis Lietuvos jūrų uostas būtų gyvybingas”, – rašo Uosto direkcija.

Pirmosios pristatomos profesijos atstovas – locmanas Rimvydas, kuris Klaipėdos jūrų uoste laivus „vedžioja“ jau daugiau kaip 20 metų.

„Locmanas – labai reta profesija Lietuvoje. Šiandien Klaipėdos uoste dirba 23 locmanai. Į Klaipėdos uostą kasmet atplaukia apie 7 000 laivų – dar prieš kertant uosto vartus juos pasitinka locmanai. Jeigu laivas yra ilgesnis nei 24 metrai, be locmano įplaukti į uostą nevalia. Tokią privilegiją turi tik sportiniai, pramoginiai laivai, nedideli burlaivai, taip pat jų pagalbos nereikia linijiniams keltams, uostui reikalingas paslaugas teikiantiems laivams”, – rašo direkcija savo „veidaknygėje”.

Ji primena, kad locmanas yra pavojinga profesija, reikalaujanti ir gero psichologinio, ir fizinio pasirengimo.

„Ne visi žino, jog, net ir siautėjant vėjui ir bangoms, locmanai iš nedidelio katerio kopetėlėmis perlipa į laivą. Taip patekę į laivą jie padeda laivo kapitonui saugiai įvesti laivą į uostą. Vidutiniškai per dieną Klaipėdos uosto locmanai padeda įvesti ir išvesti apie 25 laivus”, – dar vienu su šia profesija susijusiu skaičiumi dalinasi locmanų darbovietė.


2020-04-01

Vienas komentaras apie “Locmanas: kas slepiasi po šia profesija?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt