P0 mobilus

Sveikata

Jūrininkų ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyrius vėl dirba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-02


Klaipėdos jūrininkų ligoninė praneša, kad jos Kraujagyslių chirurgijos skyrius jau atnaujino savo veiklą.

Į darbą grįžo saviizoliacijoje buvę medikai. Visi jie buvo ištirti dėl koronaviruso ir nė vienam jų infekcija nebuvo nustatyta.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Turbūt jau daugelį buvo pasiekusi informacija, kad dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgui nustatyto koronavirusinės infekcijos, teko uždaryti kraujagyslių chirurgijos skyrių, izoliuoti pacientus bei kitus su gydytoju kontaktavusius ligoninės darbuotojus. Tačiau, mažai kam teko girdėti, kad izoliacijoje – Kraujagyslių chirurgijos skyriuje – kartu su pacientais liko jiems padėti ir trys ligoninės slaugytojos bei dvi pagalbinės medicinos darbuotojos. Mūsų ligoninė šiandien dėkoja savo penkioms, herojomis tapusioms, medicinos darbuotojoms. Šios nuostabios moterys visą savaitę atsiskyrė nuo savo šeimų ir izoliavosi kartu su kraujagyslių chirurgijos skyriaus pacientais. Jos aštuonias paras rūpinosi izoliuotais sunkiais ligoniais – po galūnių amputacijų, kaklo ir pilvo kraujagyslių protezavimo operacijų, kojų kraujagyslių stentavimų. Darbuotojos teikė jiems būtinąją pagalbą, slaugė ir saugojo jų sveikatą. Didžiuojamės turėdami pasišventusius medicinos darbuotojus, kurie sutinka pasiaukoti ir nepabūgsta aštuonias paras praleisti sveikatos sargyboje.

Darbuotojos pasakojo, kad susilaukė ir rėmėjų dovanų – verslininkai joms atvežė skaniausių patiekalų, o kiti išgirdę istoriją dovanojo papildomas vienkartinės apsaugos priemones. Nors darbuotojos neslėpė nerimo dėl laukiamų koronaviruso tyrimų rezultatų, ilgėjosi namų, vakarais, saugodamos ligonių rimtį, visos susirinkdavo kabinete, užsidarydavo duris ir uždainuodavo, tačiau nuo ligonių visiškai pasislėpti nepavyko – ryte vis vien susilaukdavo nuoširdžių komplimentų iš savo pacientų. Taip šiuo neramiu laikotarpiu darbuotojos kartu su pacientais kūrė itin šviesią prošvaistę šioje sunkioje kovoje ir dalinosi šiltomis emocijomis. Izoliacija baigėsi, visam personalui ir skyriaus pacientams atlikti tyrimai dėl COVID-19. Atsakymai – neigiami. Darbuotojos grįžo į savo šeimas, kraujagyslių chirurgijos skyrius jau atnaujino veiklą, tačiau ši istorija dar ilgai skleis šviesą ligoninėje”, – apie šio skyriaus istoriją savo „Facebook” paskyroje rašo ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga, dėkojantis Rasai Savickienei, Linai Aleinikovienei, Janinai Mockaitienei, Reginai Virbauskienei ir Virgilijai Beinorienei.

COVID-19 infekcija nuo pandemijos pradžios nustatyta penkiolikai Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojų, iš kurių – 3 gydytojai, 3 slaugytojai.

Saviizoliacijoje šiuo metu yra 70 ligoninės darbuotojų, iš kurių – 15 gydytojų.

Ligoninėje gydomas vienas infekuotas pacientas, kuris atvežtas iš Tauragės dėl patirto miokardo infarkto. Kadangi ligoninė yra ūminių insultų ir infarktų gydymo centras (klasteris) Vakarų Lietuvoje, teikti skubią pagalbą insulto ar infarkto atveju privalo ir infekuotiems pacientams.

Ligoninėje stebimi dar du galimai infekuoti pacientai. Jiems atliktas tyrimas, laukiama atsakymų. Šie pacientai gydomi specialiose izoliuotose laikino stebėjimo palatose.

Vienas pacientas, kuriam buvo nustatyta infekcija, išleistas gydytis į namus, nes jo sveikatos būklė pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas leido priimti tokį sprendimą. Pacientas jautėsi gerai, simptomai nebuvo ryškūs.

Ligoninėje dar sustabdyta Abdominalinės chirurgijos skyiaus veikla.


Straipsnio viduje 10 mobilus

2020-04-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt