P0

Koronavirusas, Svarbu

Per parą – 23 nauji COVID-19 atvejai Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-02


Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija pranešė, kad per trečiadienį Lietuvoje nustatyti 68 nauji koronaviruso atvejai. Iš jų daugiau nei trečdalis – 23 – nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje (du mėginiai buvo atsiųsti iš mobiliųjų punktų).

Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 649 šios ligos atvejai. 

Klaipėdos savivaldybė skelbia, kad ketvirtadienio rytą iš viso buvo 79 koronavirusu užsikrėtę klaipėdiečiai, tarp kurių – devyni nauji ligos atvejai.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ketvirtadienį gulėjo 57 pacientų. Virusas diagnozuotas 20 slaugytojų ir 10 gydytojų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtintas devintas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė antradienį namuose Ukmergėje ir priklausė rizikos grupei. Infekcija nustatyta po mirties.

SAM savo ruožtu taip pat informavo, kad vis didesnės apkrovos tenka šalies laboratorijoms ir dėl to kartais gali užtrukti tyrimų atsakymai.

„Suprantame gyventojų nekantrumą ir norą kuo greičiau sužinoti savo tyrimų rezultatus, bet norime priminti, kad mobilūs punktai ir Karštoji linija 1808 niekaip negali paspartinti ėminių ištyrimo ar atsakymų gavimo. Šiuo metu plečiamas ir laboratorijų tinklas, stengiamasi kuo greičiau ištirti paimtus ėminius ir duoti atsakymus gyventojams“, –pranešime spaudai cituojama sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Anot pranešimo, laboratorijai gavus rezultatą ir suvedus atsakymą į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formuojamas automatinis pranešimas žmogui (jeigu atsakymas neigiamas) arba žinutė 1808 linijos gydytojui (jeigu atsakymas teigiamas). Pastaruoju atveju su koronavirusu užsikrėtusiuoju žmogumi susisiekiama asmeniškai dėl tolimesnės izoliacijos ir gydymo tvarkos.

Primename, kad kiekvienas Lietuvos pilietis elektroninės sveikatos portale esveikata.lt gali peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymą dėl koronaviruso infekcijos.

Pažymima, kad jei tyrimo rezultatas yra neigiamas, tačiau žmogui buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso infekcijos po kelionės užsienyje arba po turėto kontakto su susirgusiuoju COVID-19 liga, izoliacija yra tęsiama (t. y. skaičiuojama 14 dienų nuo grįžimo į Lietuvą dienos arba nuo paskutinio kontakto dienos).

Jeigu žmogus, nekeliavęs užsienyje ir neturėjęs kontakto su COVID-19 liga sergančiuoju, pajuto ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomus ir atlikęs tyrimą gavo neigiamą atsakymą, jam izoliuotis 14 dienų dėl koronaviruso nereikia. Tačiau tokiu atveju negaluojantis žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins ar žmogus gali eiti į darbą ar ne, ir, jeigu bus nuspręsta (gydytojo), kad žmogus negali eiti į darbą dėl sveikatos būklės, jam išduodamas nedarbingumas.


  2020-04-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt