P0

Regionas

Klaipėdos rajono taryba priėmė karantino pasekmės švelninančius sprendimus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-03


Klaipėdos rajono savivaldybės taryba pirmą kartą surengto nuotolinio posėdžio metu priėmė sprendimus, kurie turėtų palengvinti finansinę naštą verslui ir gyventojams, per karantiną patirsiantiems nuostolių.

Priimtas sprendimas 50 procentų sumažinti mokestį už kovo mėnesį už ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, taip pat ir mokestį už neformalųjį švietimą. O balandį nuo šių mokesčių rajono darželinukų, muzikos mokyklų, Gargždų sporto mokyklos bei Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro ugdytinių tėvai bus visai atleisti.

„Kitas žingsnis – padėti finansinių sunkumų turintiems mūsų rajono gyventojams, kurie dėl karantino neteko darbo ar jiems sumažėjo pajamos. Taryba vienbalsiai priėmė sprendimą padėti tokiems žmonėms. Jie į Savivaldybę galės kreiptis dėl periodinės pašalpos. Jos dydis vienam žmogui gali siekti daugiau nei 260 eurų. Ir tokia pašalpa būtų mokama karantino metu ir tris mėnesius po jo pabaigos“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Taryba taip pat papildė ir mokesčių lengvatų teikimo taisykles. Tai reiškia, kad jei verslas dėl karantino patyrė nuostolių, galės prašyti mokestinių lengvatų.

Pritarta siūlymui įmonėms, kurios karantino laikotarpiu patirs nuostolių, mažinti nekilnojamojo turto ir žemės mokestį.


2020-04-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt