P0

Miestas, Svarbu

Komunalinių paslaugų teikėjai: mokesčius reikia mokėti ir per karantiną

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-04-03


Komunalinių paslaugų teikėjai jau sulaukė pirmųjų prašymų atidėti mokėjimus už gautas paslaugas, nes klientai dėl karantino neteko dalies savo pajamų. Visgi primenama, jog mokesčius mokėti privaloma, o dėl jų atidėjimo reikėtų tartis individualiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Pardavimų departamento direktorė Eglė Alonderienė teigė, jog iki šiol 22 verslo subjektai paprašė atidėjimo, bet iš gyventojų tokių prašymų nėra daugiau nei įprastai.

„Kovo mėnesio paslaugų sąskaitos dar neišsiųstos. Už vasario mėnesį gauti atsiskaitymai iš gyventojų jokių nemokumo ženklų nerodo. Su kiekvienu įsiskolinusiu klientu yra tariamasi individualiai. Norėdami aptarti mokesčių mokėjimo klausimus jie nuotoliniu būdu elektroniniu paštu arba telefonu (8 46) 220 220 turi kreiptis į bendrovę“, – teigė E. Alonderienė.

Ji pabrėžė, kad nepaisant viešoje erdvėje sklindančios informacijos, kad esą galima nemokėti mokesčių už komunalines paslaugas, šalyje mokesčių mokėjimą ir delspinigių skaičiavimą reglamentuojantys teisės aktai nėra pakeisti, tad mokesčių atidėjimo už paslaugas „Klaipėdos vanduo“ netaiko.

„Iki karantino paskelbimo susidariusioms skoloms jokios išimtys irgi nebus taikomos. O per karantiną tos įmonės, kurios nutraukė veiklą, vandens nenaudoja, todėl ir nebus ko skaičiuoti. Tik reikėtų pabrėžti, kad būtina deklaruoti skaitiklių rodmenis, net jei nenauda vandens, nes kitaip bus priskaičiuotas vidutinis vandens suvartojimas“, – aiškino E. Alonderienė.

Bendrovės „Klaipėdos energija“ Skolų valdymo grupės vadovės Daivos Drungilienės teigimu, sąskaitos už kovą dar tik ruošiamos, jos bus pateiktos klientams iki balandžio vidurio, tad tik balandžio pabaigoje bus aišku, ar dėl paskelbto karantino padaugės nemokių klientų.

„Mokesčių mokėjimo tvarka nėra pakeista. Klientams neverta atidėlioti mokėjimų, nes gali būti skaičiuojami delspinigiai. Kol kas mokėjimai vyksta sklandžiai. Klientų, norinčių sudaryti skolos mokėjimo grafikus, aptarnavimo tvarka yra tokia pati – jie turi kreiptis į bendrovę ir sudaryti skolos mokėjimo grafikus“, – patarė D. Drungilienė.

Tuo metu bendrovė „Ignitis“ dar kovo viduryje paskelbė, kad visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, žada lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas – jie galės atidėti mokėjimus už suvartotas gamtines dujas ir elektros energiją viso karantino laikotarpio metu ir, jam praėjus, papildomai dar vienam mėnesiui. Žadama, kad susikaupus didelėms sąskaitoms, klientai galės išskaidyti mokamas įmokas pagal individualų grafiką iki vienerių metų laikotarpiui.

Komunalines paslaugas teikiančių bendrovių atstovų teigimu, visada, kai prasideda finansinės krizės, o jų buvo ne viena, pirmiausia žmonės atsisako mokėti už komunalines paslaugas. Jie perka maistą, susimoka už telefono ryšį, už televiziją, internetą, o mokesčiai už šildymą ir vandenį lieka atidėti. Be to, kasmet matyti, jog finansiškai silpnesnė visuomenės grandis žiemą įsiskolina už šildymą, o vasarą tas skolas padengia. Todėl komunalinių paslaugų įmonės kone pačios pirmosios pajunta, jog žmonės turi finansinių sunkumų.


  2020-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt