P0

Koronavirusas

Medikams – nauja apsaugos priemonių siunta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-03


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad naktį į penktadienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, iš Kinijos atgabenęs asmens apsaugos priemonių. Daugiau nei 40 tonų sveriančiame krovinyje – vienkartinė medicininė apranga, chirurginės kaukės, taip pat monitoriai, skirti jungti prie kvėpavimo aparatų.

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Teigiama, kad priemonės bus iškart išskirstytos Lietuvos medikams, kovojantiems su koronavirusine infekcija.

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas.

Gautos apsaugos priemonės skirtos Klaipėdos universitetinės ligoninės, Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams bei 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad dalis iš Kinijos šeštadienio vakarą atgabentų respiratorių yra netinkamos formos ir nedengia pilnai veido, nors jie yra pagaminti iš kokybiškų ir tinkamų medžiagų. Šie respiratoriai bus naudojami kaip apsauginės kaukės, o vietoj jų bus pristatyti tinkamos formos gaminiai.

SAM tikina, kad susisiekus su tiekėju buvo sutarta, jog gauta nekokybiškų respiratorių siunta bus pakeista nauja, o netinkamos formos respiratorių grąžinti nereikės ir jie galės būti naudojami kaip žemesnės klasės apsaugos priemonė, t.y. kaip medicininė kaukė.


  2020-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt