P0

Koronavirusas

Nėštumo testai pardavinėjami kaip testai nuo COVID-19

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-03


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai skelbia pagal gyventojų pranešimus atlikę patikrinimus dėl prekybos šiuo metu rinkoje itin didelę paklausą turinčiomis apsaugos nuo naujojo koronaviruso priemonėmis ir net greitaisiais COVID-19 testais.

Tarnyba skelbia turinti duomenų, jog juodojoje rinkoje prekiaujama ir nėštumo testais, kurie būna reklamuojami kaip testai nuo koronaviruso.

Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai atliko 9 tokius patikrinimus  nubaudė 9 piliečius už komercinės veiklos pažeidimus: prekybą, neturint tam verslo liudijimų, neinformavus Valstybinės mokesčių inspekcijos arba neišdavus pirkėjui pinigų paėmimą patvirtinančių dokumentų.

FNTT pranešime teigiama, jog patikrinimo metu nustatyta, kad asmenys dažniausiai prekiavo dezinfekciniu skysčiu, kurio kainos rinkoje dabar smarkiai padidėjusios. Tokiems asmenims buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, bet kadangi daugelis asmenų pričiupti pirmą kartą, jiems skirtos pusės dydžio minimalios baudos – 195 eurai.  Skelbiama, jog vienos Klaipėdos bendrovės direktorius bus nubaustas už prekybą dezinfekciniu skysčiu be kasos aparato ir neišduodant jokio pinigų paėmimą patvirtinančio dokumento.

Vienas klaipėdietis patikrinimo metu sulaikytas pardavinėjantis greituosius COVID-19 testus. Skaičiuojama, kad už 750 eurų jis pardavė iš viso 25 tokius testus. Pareigūnams jie teigė įsigijęs iš draugo. Klaipėdietis viename skelbimų portale buvo nurodęs, kad vieną testą parduoda už 50 Eur, tačiau susisiekus su juo sutiko pirkėjais apsimetusiems FNTT pareigūnams padaryti „nuolaidą“ – sumažinti kainą iki 30 eurų už vienetą.

Testai konfiskuoti, dėl neteisėto vertimosi komercine veikla klaipėdiečiui taip pat surašytas protokolas ir jam bus paskirta bauda.

FNTT skelbia tokius patikrinimus karantino laikotarpiu tęsianti ir toliau.


  2020-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt