P0

Politikų tribūna

Tarša Klaipėdoje: reikalauja užtikrinti kontrolę ir karantino metu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-07


Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Aplinkos ministeriją, Valstybės ekstremaliųjų situacijų centrą ir Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitetą dėl aplinkos apsaugos institucijų darbo reglamento tikslinimo bei aplinkos kokybės ir kontrolės užtikrinimo karantino metu.

„Sekmadienį socialiniuose tinkluose pasipylė Klaipėdos miesto Kanto, Gintaro ir Zauerveino gatvių gyventojų skundai dėl galimai iš uosto sklindančios taršos ir juodomis dulkėmis nusėtų palangių. Uostamiesčio aplinkosaugininkai tikina, kad nieko negali padaryti, nes jų veiksmus riboja karantino padėtis. Mat norint patikrinti tarša įtariamą įmonę, būtinas kontaktas įmonės viduje. Tačiau kyla klausimas – ar tikrai nėra priemonių, kurios leistų išvengti kontakto ir užsikrėtimo koronavirusu grėsmės? Mums tai panašiau į pretekstą neveiksnumui pateisinti. Netgi koronaviruso situacija negali leisti pažeisti aplinkosauginių įstatymų, negali pabloginti žmonių gyvenimo kokybės. Visi aplinkosauginiai nusižengimai ar nusikaltimai turi būti užkardomi, tiriami ir situacija turėtų būti suvaldoma“, – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Jis kelia klausimą, ar išties aplinkos apsaugos ir kontrolės pareigūnams negali būti užtikrintos saugos nuo COVID-19 priemonės (spec. apranga, respiratoriai ir kt.) leidžiančios stebėti veikiančių įmonių atitiktį aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos reikalavimams? Ar patikrinimai neįmanomi minimizuojant darbuotojų socialinį kontaktą? Atsakingoms institucijoms adresuotame rašte reikalaujama, kad užtikrinus būtinąsias saugos priemones, būtų be pertrūkių vykdoma aplinkosaugos kontrolės funkcija tiek Klaipėdoje, tiek ir likusioje Lietuvoje.

„Uostamiesčio gyventojams kyla nerimas, kad įmonės gali naudotis susidariusia padėtimi ir vykdydamos veiklą peržengti aplinkosaugos reikalavimus. Labai nesinori tikėti, kad kažkas galėtų piktnaudžiauti situacija tokiu mums visiems jautriu metu, bet privalome atlikti patikrinimą ir įsitikinti. Juk ugniagesiai kilus gaisrui net ir karantino metu skuba gesinti įsiplieskusios ugnies, taip ir šiuo atveju turėtume reaguoti į situaciją. Ant miestiečių palangių nusėdusios dalelės gali būti pavojingos sveikatai, todėl negalime atidėti šio klausimo po karantino laikotarpio“, – teigia R. Lapinskas.

Jo teigimu, jei įmonė šiuo metu vykdo veiklą, jai turi galioti reikalavimas užtikrinti aplinkosaugos standartų laikymąsi ir užkirsti kelią bet kokia taršai, o jei toks reikalavimas yra, kažkas turi vykdyti kontrolę ir pasirūpinti, kad jų būtų laikomasi.

Anot R. Lapinsko, jei nėra galimybės taršos kontroliuoti, turi būti svarstoma, ką daryti – apskritai stabdyti įmonės veiklą, ar tik konkrečią, grėsmę aplinkai keliančią, jos veiklos sritį, bet nepalikti visko savieigai.


2020-04-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt