P0

Svarbu

COVID-19 keičia pasaulį. Ar jame liks ir „Atvira Klaipėda”? (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-14


Tikriausiai jau niekas neabejoja, kad kovą ir Lietuvoje pradėjęs plisti koronavirusas pakeis ne tik mūsų šalį, bet ir visą pasaulį. Tačiau kalbama ne tik apie gresiančius ekonominius sunkumus, naują krizę, bet ir apie tai, kad pasaulis gali keistis į gerąją pusę.

„Jau dabar jis padarė nuostabų dalyką: sustabdė lėkimą, kuris daugelio buvo laikomas laimės sinonimu, o iš tiesų tebuvo jų kančių priežastimi”, – rašo dr. Povilas Aleksandravičius, Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto docentas.

Iš tiesų, lėkimas sustojo daugelyje gyvenimo sričių, bet ne žiniasklaidoje. Lygiai taip pat ir mes – lėkėme į lauke ir virtualiai rengiamas spaudos konferencijas, klausėme, skambinome, rašėme.

Žydrūno Naujoko nuotr.

Kartu stengėmės informuoti ne tik apie tą nelemtąjį virusą.

P. Aleksandravičius rašo, kad karantinas sugriaus mūsų ekonomiką ir tai atneš daug kančių, nes daug kas neteks darbo. Tad ir aš pagalvoju, o kas gi bus su „Atvira Klaipėda”, nes ir ekonominio pakilimo metais mus rėmė tik koks 0,04 proc. skaitančiųjų.

Vien per kovo mėnesį skaitytojų padaugėjo 86 tūkstančiais – arba beveik 60 proc. O žmonių skirta paramos suma ir toliau nelabai skiriasi nuo ankstesnių mėnesių – sulaukėme 475,74 Eur. Tad remiančiųjų procentas tikriausiai sumažėjo perpus.

Savaime suprantama, kad daugelis jau ėmė arba netrukus ims labai pasverti, kur išleisti kiekvieną eurą. O verslas, tikėjęs „Atviros Klaipėdos” idėja, dabar gali būti priverstas rūpintis savo darbuotojų išsaugojimu ir išlikimu.

Visgi visada stengiuosi išlikti optimistu. P. Aleksandravičius svarsto, kad galbūt virusas žmonijai duoda paskutinį šansą pakeisti gyvenimą. Galbūt kartu keisis į požiūris į žiniasklaidą ir tai nulems, kokia ji išliks povirusiniame arba nuolat su šiuo virusu turėsiančiame gyventi pasaulyje. Jei norite, kad jame liktų ir „Atvira Klaipėda” – skirkite jai tik vieną eurą per mėnesį.

Pabaigai, kaip visada – tradicinė paramos ir išlaidų ataskaita.

VšĮ „Klaipėda atvirai“ kovą iš viso sulaukė 657,74 Eur paramos, iš kurios 457,74 Eur pervedė fiziniai asmenys. 200 eurų pervedė juridiniai asmenys už paskelbtus „banerius“.

Kovo mėnesio išlaidos

Atlyginimas žurnalistams (pagal individualios veiklos sąskaitas) – 1043 Eur

Bankinio krepšelio ir kortelių skaitytuvo mokesčiai – 24 Eur

Mobilusis ir interneto ryšys – 65,33 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 21,24 Eur

„Gmail” saugyklos nuoma – 1,99 Eur

Mokestis už SMS paramos administravimą – 37,57 Eur

Kuras – 60,58 Eur

„Sodros” mokesčiai – 813,74 Eur

Gyventojų pajamų mokestis – 672,58 Eur

Atlyginimas redaktoriui – 1271,25 Eur

Buhalterijos paslaugos – 50 Eur

Atlyginimas už vasario-kovo mėnesių straipsnius projektui „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” – 662,42 Eur.


  2020-04-14

  2 komentarai “COVID-19 keičia pasaulį. Ar jame liks ir „Atvira Klaipėda”?”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt