P0

Svarbu

„Atvira Klaipėda”: uždaryti ar keisti? (16)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-06-20


Trečiadienio vakarą įvyko „Atviros Klaipėdos” rėmėjų susirinkimas, į kurį atėjusiems mūsų bičiuliams pristačiau esamą padėtį, savo įžvalgas bei paprašiau pritarimo idėjai dėl veiklos modelio keitimo.

„Atvira Klaipėda” kasdien praneša naujienas jau daugiau nei pusantrų metų, nors buvo prognozuojančių, kad su pasirinktu veiklos modeliu – gyventi tik iš skaitytojų, bendruomenės paramos – užsilenksime jau po kelių mėnesių. Tačiau kartu tenka konstatuoti, kad planuotas modelis visgi neveikia taip, kaip tikėtasi.

Bemąstant, kokią iliustraciją įdėti prie teksto, į galvą atėjo prisiminimas apie pernai gruodį „Atvirai Klaipėdai” Klaipėdos pramonininkų asociacijos įteiktą apdovanojimą „Gintarinė plunksna”. Jis buvo skirtas „už reiškinį mieste, už atvirumą ir operatyvumą”. Tai lyg materialus paliudijimas, kad išsilaikėme tik socialiai atsakingo, šviesaus verslo dėka. Martyno Vainoriaus nuotr.

Be jokios reklamos, vien tik savo darbo dėka per tuos pusantrų metų unikalių mūsų skaitytojų skaičius išaugo iki 82 tūkst. (pagal „Google analytics”) arba daugiau nei 150 tūkst. apsilankymų per mėnesį. Deja, bet fizinių asmenų-portalo rėmėjų skaičius visą laiką išliko beveik stabilus. O kuriant portalą vizija buvo tokia, kad po kurio laiko (pamatę, kad mūsų žodžiai nesiskiria nuo darbų) būtent patys klaipėdiečiai ar besidomintieji uostamiesčio naujienomis, skirdami po eurą per mėnesį, susikurs stiprią, nepriklausomą jiems tarnausiančią žiniasklaidos priemonę. Tačiau absoliuti dauguma skaito, bet neremia…

Per praėjusius metus fiziniai asmenys mums skyrė apie 4800 eurų paramos arba vidutiniškai po 400 eurų per mėnesį. Dar apie 2700 Eur buvo pervesta kaip 2 proc. GPM parama. Tad portalas itin ekonomišku režimu nuolat dirbant tik dviem žurnalistams išgyveno vien šviesaus uostamiesčio verslo, suprantančio tokios žiniasklaidos poreikį ir palaikančio jos misiją, dėka.

Prie atlyginimų pavyko prisidurti ir vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo bei Klaipėdos miesto savivaldybės remiamus projektus, tačiau jų minusas yra tai, kad reikalauja daug laiko ir taip skriaudžia aktualijas, kurioms pirmiausia ir skirta „Atvira Klaipėda”.

Beje, dažnai susiduriame su klaidingu įsivaizdavimu, kad esame gausi komanda, tad tenka aiškintis tiek dėl skubos ir darbo apimčių nepastebėtų gramatinių (korektūros) klaidų straipsniuose, tiek dėl to, kad negalime visur, kur kviečiami, nuvykti ar visko aprašyti.

Tokiame pačiame lygyje galėtume gyvuoti ir toliau. Tačiau tai netenkina manęs dėl kelių priežasčių.

Svarbiausia – aš nebegaliu daugiau skriausti brangiausio, ką turiu – savo šeimos. Laikas, kurį atimu iš savo mylimos moters ir augančių dukrų, neturėdamas visiškai laisvų vakarų, savaitgalių ir normalių atostogų, niekada negrįš.

Antra, nebegaliu taikstytis ir su tuo, kad kolegės Palmiros vidutinė „alga” pernai siekė tik 337,6 eurus į rankas. Ji, beje, tuo nesiskundžia, bet kaip ir aš negali suvokti tokioms pajamoms taikomų mokesčių dydžio.

Trečia, toks tempas ir apimtys lemia, kad portale daugėja klaidų – laimei, ne faktinių, o tik korektūros. Bet ir tai yra netoleruotina.

Netenkina ir nuotraukų kokybė, nes nė vienas ir mudviejų nesame fotografas, o apie techninius portalo niuansus net nekalbu – džiaugiuosi, kai tarp savo darbų kalnų be jokio atlygio „kampus paramstyti” padeda bičiuliai IT specialistai Justinas ir Eimantas.

Galiausiai jaučiu didelį diskomfortą, kai nepadarytų svarbių darbų sąrašas tik ilgėja.

Tad minimali užduotis dabar yra pabandyti suformuoti tokį biudžetą, kuris garantuotų adekvačius įdedamam darbui atlyginimus ir Palmirai, ir man bei leistų į komandą pasikviesti dar vieną žurnalistą. Aišku, reikėtų ir fotografo, ir video siužetų ir viso kito, kas būtina normaliam šiuolaikiniam portalui, bet tai tikrai reikia palikti tolesniai ateičiai.

Supažindinęs su tokia padėtimi ir savo norais rėmėjus, pristačiau jiems ir keletą galimų veiklos modelių pokyčių, iš kurių po konsultacijų su įvairias specialistais vieną pasirinkau kaip man nors ir ne visai priimtiną, bet optimalų.

Pradėdami savo veiklą deklaravome, kad portalas neskelbs komercinės reklamos, išskyrus politinę rinkiminės kampanijos metu. Man duotas žodis yra viena svarbiausių gyvenimo vertybių, todėl buvau linkęs geriau uždaryti „Atvirą Klaipėdą” ar transformuoti ją tik į kultūriniams projektams skirtą interneto puslapį bei susirasti kokį nors kitą darbą nei nukrypti nuo pasirinkto kurso.

Tačiau per visą mūsų veiklos laikotarpį ne kartą susidūriau su geranoriškais verslininkais ar įstaigų atstovais, kurie sakydavo norintys prisidėti prie mūsų misijos, bet paramos negalintys skirti dėl įvairiausių priežasčių – galėtų tik apmokėti sąskaitą. Tačiau nė vienos sąskaitos (išskyrus politines ir SMS paramos paslaugą teikiančiai įmonei) taip ir neišrašėme.

Taigi, trečiadienio vakarą paklausiau į susirinkimą atėjusių mūsų rėmėjų, ar jie nusisuktų nuo „Atviros Klaipėdos”, jei pradėtume portale talpinti vadinamuosius banerius, kaip alternatyvią paramos formą, leidžiančią išrašyti sąskaitas įmonėms ar įstaigoms. Tokiam veiklos modelio pokyčiui buvo pritarta bendru sutarimu.

Daugiau jokių pokyčių mūsų „konstitucijoje” nebus daroma – neatsiras pas mus nei Reklamos skyrius, nei „turinio formavimo komandos”, rašančios užsakomuosius straipsnius. Nebus galima pas mus už pinigus įsidėti ir straipsnio. Tačiau ir toliau skelbsime visas verslo naujienas ar informaciją apie renginius nepaisant to, ar jomis dalinsis mūsų rėmėjai, ar nė cento „Atvirai Klaipėdai” neskiriantys juridiniai asmenys. Paramos ir išlaidų ataskaitos taip pat ir toliau bus skelbiamos.

Taip pat rėmėjų susirinkime buvo nutarta, kad artimiausiu metu „Atviroje Klaipėdoje” komentarus galės rašyti tik užsiregistravę skaitytojai. Ši naujovė pradės funkcionuoti tada, kai tik būtinus techninius pakeitimus galės padaryti mums savanoriškai talkinantys IT specialistai.


  2019-06-20

  16 komentarai “„Atvira Klaipėda”: uždaryti ar keisti?”

  1. LivijaLivija (IP: 86.38.3.65)

   Labai daug ką noriu pasakyti ir parašyti. Apsiribosiu atsakydama į Martyno keliamą klausimą: keisti, negalima uždaryti.

  2. AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

   Ačiū labai visiems remiantiems ir palaikantiems – geri žodžiai irgi labai reikalingi, jie suteikia papildomos motyvacijos.

  3. AvatarPovilas Vasiliauskas (IP: 195.122.12.71)

   Atvira Klaipėda -šventas reikalas Klaipėdai!Reikia suremti pečius ir padėti! Visokeriopos sėkmės!!!

  4. AvatarRokas Arbušis (IP: 86.100.48.121)

   Kaip buvęs “tradicinio” popierinio laikraščio žurnalistas, aš buvau labai skeptiškas kai kūrėtės: taip pat maniau, kad ilgai netrauksite.
   Bet nuostatos ir požiūriai keičiasi. Ne su laiku — su naujais faktais.
   Liūdna, kad nepavyksta išaugti į tikrai finansiškai nepriklausomos. Metas tapti prenumeratoriumi ir pagal galimybes pasiūlyti informacijos.

  5. AvatarRenaldas Kulikauskas (IP: 78.57.226.114)

   Svarbiausia yra Jūsų komandos pusryčiams, pietums ir vakarienei pateikiamas neįtakotas ir nenupirktas turinys. O jei reikia vietos reklamai verslo, kuris supranta, kad rodytis Atviros Klaipėdos skaitytojams yra vertinga, tebūnie.

  6. AvatarNojus (IP: 78.56.216.204)

   Kad ir kur bebūčiau, nebūna dienos, kad neužsukčiau čia. Norėčiau, kad taip būtų dar ilgai ilgai… O klaidų darome visi, niekis.

  7. AvatarRasa (IP: 188.69.214.148)

   Pritariu, ir prieš porą metų parėmiau, ir šiemet kažkiek. Dėl reklamos – pritariu tikrai. Portalas reikalingas, po tą simbolinį eurą kas mėnesį kolegoms skirsiu ir toliau

  8. AvatarValdemaras Puodžiūnas (IP: 86.100.16.151)

   Visiškai teisingas požiūris ir sprendimas. Svarbiausia, kad nebus užslėptų – labai įmantriai vadinamų turinio formavimo – tekstų. “Atvira Klaipėda” iš esmės liko vienintelė uostamiestyje žiniasklaidos priemonė, besilaikanti ir realizuojanti tikruosius žurnalistikos principus ir funkcijas. Sėkmės!

  9. AvatarArtūras Šulcas (IP: 88.119.138.154)

   Seniai reikėjo. Sėkmės

  10. AvatarAndrius (IP: 85.232.128.60)

   Ar bus pateiktos konkrečio reklamos banerio taisyklės, kurioms turės atitikti reklamos?
   Ar negalvojate naujinti pačio dizaino? Konkrečiai nuotraukų galerijos tiesiog nesuvaldomos ant telefono

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.189.207)

    Žinoma, bus labai aiškios taisyklės dėl reklamos. Dizaine yra yra labai daug tobulintinų dalykų, tačiau man asmeniškai prioritetas numeris vienas yra turinio stiprinimas – dar vienas rašantis žmogus. Vėliau jau būtų investicijos į nuotraukas, dizainą, video turinį ir kita.

  11. AvatarNedalyvavęs rėmėjas (IP: 78.62.163.87)

   Pilnai pritariu pakeitimams, ačiū Martynui, sėkmės.

  12. AvatarMindaugas (IP: 88.119.156.187)

   Viskas gerai. Tegyvuoja Atvira Klaipėda! Kažkada užsirašiau remti po 5 e/mėn., bet pastaruoju metu pastebiu, kad pinigų nuo sąskaitos nebenuskaito. Ar reikėtų išnaujo užsiregistruoti?

  13. Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

   Manau, kad tai i gera, siuolaikinis zmogus prie reklamos yra priprates ir ji jo negasdina 😉 Svarbu, kad butu tvarkinga, neblyksinti kaip isprotejus ir neuzdengtu teksto.
   Sekmes Atvirai Klaipedai

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.189.207)

    Jokių vadinamųjų “poltergeistų” tikrai nebus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt