P0

Verslas

„Fortum Klaipėda“ pradėjo deginti perdirbimui netinkamas pakuotes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-20


Praėjusios savaitės pabaigoje UAB „Ekobazė“ į UAB „Fortum Klaipėda“ atvežė pirmąją 22,68 tonų netinkamų perdirbti pakuočių partiją, kuri buvo sutvarkyta ir panaudota energijai gauti.

Pasak „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Donato Petronio, dalis pakuočių nebegali būti perdirbamos ir vienintelis būdas joms tinkamai sutvarkyti – paversti jas energija.

„Mūsų įmonės technologijos užtikrina saugų ir švarų netinkamų perdirbti pakuočių sutvarkymą – vietoje to, kad šios pakuotės keliautų į sąvartyną, jos yra naudingai panaudojamos energijai gauti“, – pranešime cituojamas D. Petronis.

Nuo 2013 m. veikianti „Fortum Klaipėda“ jėgainė atliekas naudoja šilumai ir elektrai gauti. Atliekos į jėgainę patenka po antrinio rūšiavimo. Didžiausią dalį atliekų sudaro minkštas plastikas (20%), audiniai (19%) bei popierius ir kartonas (14%). Vidutiniškai pusę visų atliekų sudaro bioskaidi dalis. Vidutiniškai per metus jėgainė sudegina apie 255 tūkstančius tonų kuro.

Didžioji dalis pakuočių atliekų susidaro gyventojų komunalinių atliekų sraute, šių pakuočių atliekų sutvarkymą privalo finansuoti pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos.

INFORMACIJA

Aplinkos apsaugos agentūra balandžio mėnesį įmonę „Fortum Klaipėda“ įtraukė į atliekų tvarkytojų, turinčių teisę tvarkyti pakuotes, sąrašą. Įmonė atitinka visus keliamus reikalavimus ir galės R1 būdu (naudojimas kurui arba kitais būdais energijai gauti) tvarkyti plastikines, PET (polietileno tereftalatas), popierines ir kartonines, kombinuotas (vyraujanti medžiaga popierius), kombinuotas (vyraujanti medžiaga kita), medines ir kitas pakuotes.

UAB „Fortum Klaipėda“ yra sudariusi sutartį su atliekų surinkėja ir rūšiuotoja  UAB „Ekobazė“, kuri surenka pakuočių atliekas, jas išrūšiuoja ir netinkamas tolimesniam perdirbimui tiekia į jėgainę.


  2020-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt