P0

Koronavirusas

Uostininkai medikams padovanojo penkis plaučių ventiliacijos aparatus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-21


Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) nariai sureagavo į pranešimus, kad Lietuvoje daugėjant koronavirusu užsikrėtusių gyventojų, sveikatos įstaigos gali pritrūkti būtinos aparatūros.

Uosto krovos kompanijos konsolidavusios suaukotas lėšas – per 200 tūkstančius eurų – Klaipėdos ligoninėms padovanos penkis Danijoje pagamintus dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus „Dameca AX500“. Dalis šių lėšų bus skirta ir kitai medicininei bei priemonėms kovai su koronavirusu įsigyti.

Uostininkai tikisi, kad dovanojami aparatai prisidės prie sergančiųjų sveikimo ir pravers Klaipėdos sveikatos įstaigoms šiuo iššūkių laikotarpiu.

Du iš penkių dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie bus tinkami naudoti ir narkozės metu, jau gauti ir sumontuoti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Skelbiama, jog tokių aparatų rezervacija galiojo labai trumpą laiką, todėl reikėjo itin skubių veiksmų. Uosto krovos kompanijos, sužinojusios apie poreikį trūkstamos gyvybiškai svarbios įrangos, reagavo iškart.

Du iš penkių dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie bus tinkami naudoti ir narkozės metu, jau gauti ir sumontuoti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

„Šiandien susitelkimas ir maksimalus ligoninės medicinos darbuotojų atsidavimas gelbėjant bei padedant pacientams sveikti yra vienas svarbiausių uždavinių mums kaip sveikatos organizacijai. Tai lengviau įgyvendinti, kai jaučiame paramą iš organizacijų, institucijų, asociacijų, kurios teikia ne tik moralinį palaikymą, bet ir kitais įvairiais būdais siekia drauge įveikti mus užklupusią epidemiją. Sulaukę naujos medicininės įrangos, kurią nupirko Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, jaučiamės dar tvirtesni kovoje su virusu“, – pranešime cituojamas Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Anot LJKKA, dedamos maksimalios pastangos, kad ir likusi nupirkta medicininė įranga kuo greičiau pasiektų Klaipėdą ir būtų galima ją pristatyti medikams. Po vieną dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą numatyta padovanoti Respublikinei Klaipėdos ligoninei, Klaipėdos jūrininkų ligoninei bei Klaipėdos vaikų ligoninei.

Dauguma LJKKA narių ir anksčiau atsiliepė į medikų prašymus bei su gydymo įstaigomis pasidalijo tuo, ką patys turėjo įsigiję, – medicininėmis kaukėmis, respiratoriais, chalatais, vienkartinėmis pirštinėmis ir kitomis asmens apsaugos priemonėmis. Uosto krovos kompanijos piniginiais įnašais prisidėjo ir prie Klaipėdos pramonininkų asociacijos inicijuotos pagalbos medikams iniciatyvos.


  2020-04-21

  Vienas komentaras apie “Uostininkai medikams padovanojo penkis plaučių ventiliacijos aparatus”

  1. AvatarPadovanojo (IP: 138.68.158.92)

   Ir geležies papildų!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt