P0

Svarbu, Verslas

Buvusios Lietuvos kino studijos vietoje – daugiabučių kvartalas (14)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-04-25


Klaipėdos nekilnojamojo turto bendrovė „Bilukas“ per 7-8 metus buvusios kino studijos vietoje ketina pastatyti daugiabučių kvartalą, kuriame būtų įrengta 340 butų ir administracinės paskirties patalpos.

Projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė UAB  „Studija 33″, rašoma, kad sklypo Kretingos g. 100 detalusis planas buvo patvirtintas dar 2007 m. spalį.

Būsimų statybų sklypas ribojasi su miesto tinkų nuotekų siurblinės sklypu, Klaipėdos, Kretingos ir Topolių gatvėmis. Už pastarosios yra individualių gyvenamųjų namų kvartalas. Rytinėje pusėje sklypas ribojasi su Dangės upės pakrantės žaliais plotais.

Prieš pradedant statybas būtų griaunamas 1987 m. pastatytas 5254,79 kv. m ploto administracinis buvusios Lietuvos kino studijos administracinis pastatas bei elektros skydinė ir inžineriniai statiniai.

„Yra projektuojami 4 tipų pastatai. Viso kvartale planuojama 340 butų ir administarinės paskirties patalpos pirmame aukšte palei Kretingos gatvę išsidėsčiusiuose pastatų korpusuose bei 5 pastatai su cokoliniu aukštu, kuriame numatomas automobilių laikymas. Pastatai dėstomi blokuojant šoninėmis sienomis, grupuojant pastatų eiles po 2, 3, 4 ar 5 pastatus. Formuojamas vidinis kiemas be automobilių transporto. Sklype formuojamas perimetrinis užstatymas sukuriant saugią ir bendruomenišką kaiminystę, formuojant žaliąją erdvę sklypo viduryje su vaikų žaidimo aikštelėmis, pasivaikščiojimo takais ir ramaus poilsio zonomis”, – rašoma architektės Aušrinės Kairytės (statinio projekto vadovas Marius Šeškauskas, statinio projekto dalies vadovas Nerijus Mikulis) parengtuose projektiniuose pasiūlymuose.

Projektuojami pastatai, kurių aukštis – iki 26 metrų, nors detalusis planas čia leidžia statyti ir iki 42 m aukščio pastatus. Iš viso numatyta pastatyti 14 keturių ir penkių aukštų su mansarda mūrinių daugiabučių. Aukštesni – 5 aukštų – pastatai būtų išsidėstę palei Kretingos gatvę, juose numatomos komercinės patalpos. Žemesnius numatoma statyt palei Dangę, Topolų ir Klaipėdos gatvių kraštines.

Projektuojami 2-4 kambarių butai. Mansardiniuose aukštuose planuojami erdvesni butai su kambariukais antresolėse.

Įvažiavimas į sklypą numatomas esamas, nuo Kretingos gatvės. Papildomas būtų nutiestas iš pietinės pusės į Klaipėdos gatvę. Projektuojami pėščiųjų dviračių takai palei Kretingos, Topolių gatves.

Pagal detalųjį planą ketvirtį sklypo turi užimti želdynai.

Sklypo ribose projektuojama 400 automobilių stovėjimo vietų, iš jų 50 – projektuojama pastatų cokoliniuose aukštuose.

„Biluko” bendraturtis Andrėjus Vaišvila BNS teigė, kad statybas ketinama pradėti šį rudenį arba kitų metų pradžioje. Kvartalą ketinama pastatyti per 7-8 metus. Kiek planuojama investuoti į projektą, jis neatskleidė.

Teritoriją „Bilukas“ valdo nuo 2018 metų pabaigos. Pernai liepą dienraštis „Vakarų ekspresas” skelbė apie kaimynystėje gyvenančių klaipėdiečių nepasitenkinimą planuojamomis statybomis.

Paskutinis filmavimas kino studijoje vyko 2004-2005 metais – jame buvo statomas Algimanto Puipos režisuotas Balio Sruogos „Dievų miškas“. Iki to laiko sklypas buvo pardavinėjamas bankrutavusios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Jaumina“ varžytinėse.

INFORMACIJA

Dėl ekstremalios situacijos uždraudus renginius uždarose patalpose, viešas projektinių pasiūlymų svarstymas bus organizuojamas elektroninėje erdvėje tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos nuotoliniu būdu gegužės 12 d. 17 val. 

Transliacijos nuoroda: https://zoom.us/j/91970377400?pwd=bmRKOXZSenV0RGFQQkkzR1EwdVR0QT09 ; Meeting ID: 919 7037 7400 ; Password: 7b24Se.


  2020-04-25

  14 komentarai “Buvusios Lietuvos kino studijos vietoje – daugiabučių kvartalas”

  1. Avatarnuomonė (IP: 78.57.217.118)

   Nyku. Manau, kad statant naujus namus tokioj vietoj, projektuotojai pritrūko fantazijos – tikrai galėjo kažką įdomiau sugalvoti – juk beveik prie nieko nereikia derintis :(. Kaip sakydavo vienas iš architektūros korifėjų: “nesugebi – kopijuok, vis bus geriau…”

  2. Avatarnoshit (IP: 90.131.42.111)

   Senai nesu mates tokio baisaus projekto. Ar cia uzsakovo toks slaviskas skonis, ar architektai interneto neturi?

  3. AvatarGintaruiR (IP: 88.118.160.21)

   jei smalsu, galima pasižiūrėti ką apie tai mano FB ARCHITEKTUOMENĖ

   • AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

    Savo nuomonės niekam neperšu. Man smalsiau ką Architektuomenė sako apie Klaipėdos BP. Nes man įdomiau specų nuomonė miesto ateities klausimu, ir kaip ta specialistų numatoma ateitis atitinka mano kaip miestiečio lūkesčius – nei apie kelių namų atsiradimą vietoj griuvėsių. Šiame projekte vystytojas savais rizikuoja, gal ten studentai, pirmabutės šeimynėlės ir LEZ’o gastarbaiteriai gyvens – aš nežinau, bet toks užstatymas geriau už griuvėsius, grynai subjektyvi nuomonė. Jei vienbučiai po 70 kv.m. greičiausiai parsiduoda – gal narvelis 35m2 daugiabutyje irgi dabar madoj? Jeigu Architektuomenė turite geresnę idėją – parduokit ją vystytojui, gal nupirks.

   • AvatarGintaraiR, (IP: 88.118.160.21)

    savo nuomonę miesto BP tema LT Architektuomenė išsakė dviem raštais vyriausybei Architektų Rūmų vardu. Taip pat AR Klaipėdos RAT išsakė taip pat du kartus – viskas vieša ir Tau žinoma. Gal užsimiršo. Didelis bardakas ( miesto BP) prasideda nuo požiūrio į savo miestą ir mažų dalykų ( pvz. Holivudas) ar Klasco nes ir ji viską daro taip pat “už savus” ir kad “Lietuvai” būtų geriau. Tos pačios Architektuomenės jėgomis sukurta sistema ir patvirtinta įstatymu, kaip ta visuomenė gali sužinoti specialistų nuonę. Lieka tik naudotis ir reikalauti. Bet, jei miestiečius tenkina toks požiūris, kodėl LT architektams tai turėtų rūpėti labiau, nes …Tau labai galva skauda kas statoma kuriama ar statoma pvz. Mažeikiuose? ar net čia, Holivude. Tokių ” griuvėsių” mieste dar labai daug ir ypač centre, šalia tos pačios Dangės ir visi jie anksčiau ar vėliau bus tvarkomi taip pat “už savus”. Duotu atveju žmonės, gyvenantys jau tris dešimtmečius šalia Holivudo šokiruoti nuo tokių planų “už savus” ir jiems labai praverstų KBA palaikymas. Žinoma, jie ir patys turėtų burtis ir šiknas nuo sofkių pajudinti. Kol to nebus, joks BP nepadės, nes viskas visur bus “už savus”. Brestame visi kartu ir ne taip sparčiai kaip norėtume, pasirinktinai, kai kur, kur ne “už savus”.

  4. Avatar. (IP: 78.63.37.48)

   Dvigubai sumažinus butų skaičių, turbūt būtų nuostabus kvartalelis. Dabar 340 butų ir 350+50 automobilių tokiame santykinai nedideliame plote. Skaičiuojame, jog gyvens apie 600 žmonių, o kur dar komercinės patalpos. Siūlau pavadinimą – Naujasis Bangladešas.

  5. AvatarAnonimas (IP: 86.38.36.145)

   Džiugina šlaitiniai stogai.

  6. AvatarGyventojas (IP: 78.58.44.74)

   Viskas gerai, o kaip bus sprendziama transporto spusciu problema, kuri jau ir dabar cia labai aktuali? Salia pleciasi ir dvaro slenis… Tiltukas neplatus, Kretingos gatve nepralaidi…

   • AvatarAts. (IP: 82.140.128.178)

    Niekaip. Darnus judumas. Autobusai ir dviračiai prioritetas.

  7. AvatarIrena (IP: 172.58.143.123)

   Pagaliau ir sia vieta sutvarkys ,nuostabus kvartalas dziugins naujakurius ir kaimynai pagaliau atsikratys siukliu ir benamiu paversta kino adm.pastata ir teritorija.Bukime dekingi tiems kas projektuoja, stato ir palaikykime graziai sutvarkytus kvartalus.

   • AvatarVietinė (IP: 78.57.192.7)

    Gal nebuvote ten arčiau? Juk nei pusė projekto normaliai netilps-Ir dar-aplink namus ištisai judri gatvė,niekur nepakliūsi neperėjęs sankryžos judrios!

  8. AvatarTeresė (IP: 78.61.12.15)

   Labai gražus kvartalas bus. Šaunuoliai, kad tvarkot apleistas teritorijas.

  9. AvatarMindaugas (IP: 88.119.156.187)
   • AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

    Amsterdamas – bus galima taip vadinti kai pastatys 🙂 Man gražu, bet ne aš specialistas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt