P0

Mums rašo

Klaipėdos savivaldybė – kaip šuo ant šieno (15)

Antanas Janušonis, Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos miesto filialo pirmininkas
2020-04-25


Klaipėdos miesto tarybos nario Arvydo Vaitkaus pateikta informacija parodo, kaip Klaipėdos savivaldybė finansiškai rūpinasi savo pavaldumo gydymo įstaigomis.

Kaip matote, 2019 m. savivaldybės kasoje liko nepanaudotų lėšų 16 mln. O Vaikų ligoninei ji negali nupirkti už 450 000 eurų kompiuterinio tomografo, negali skirti lėšų remontui ir vyr. gydytojas privalo ieškoti rėmėjų, prašyti išmaldos, kad finansuotų remontą. O kompiuterinį tomografą finansuojame mes patys, iš savo atlyginimų.

Klaipėdos vaikų ligoninė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybė tas lėšas matomai pasilieka premijoms, galimybių studijoms, o nuo studijų nubyra ir jiems.

Savivaldybė Sakurų parko kūrimui 900 000 eurų turi, Šviesų festivaliams 300 000 eurų turi, galimybių studijoms  už 0,5 mln. eurų dėl Klaipėdoje tramvajaus, metro tinkamumo irgi turi, nors gavosi šnipštas – Klaipėdos transportininkai ir be studijų, be 0,5 mln eurų seniai sakė, kad tokio transporto Klaipėdai nereikia. Neaiškios kilmės, kokybės Klaipėdos logotipui 30 000 eurų irgi yra, o savo pavaldumo Vaikų ligoninei pinigų nėra. Remontas ligoninėje vyksta iš labdaros ir neaišku kada baigsis. Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje remontai, rekonstrukcijos, aparatūros pirkimai finansuojami iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) fondų. Todėl remontas buvo ir pasibaigė, darbas vyksta normaliai.

Kadangi Klaipėdos savivaldybės toks požiūris į savo pavaldumo ligonines, tuomet kam reikalingas toks steigėjas? Šios ligoninės tikrai geriau bus finansuojamos, jeigu dalininku šių ligoninių būtų ir SAM. Kontrolė būtu normali.

Klaipėdos savivaldybė dejuoja, kad atlikti remontus universitetinėje ligoninėje finansiškai negali, mat tik pagrindinio korpuso remonto kaina 9 mln. O kiek dar kainuotu remontai akušerinio, infekcinio, onkologinio korpusai, naujos medicinos įrangos atnaujinimas?

Savivaldybė pati išlaikyti tokių ligoninių negali, o prisileisti SAM nenori. Mat, jeigu jau SAM finansuotų, tuomet ji privalo būti ir dalininku, dalyvauti tų įstaigų valdyme. Gaunasi kaip šuo ant šieno – savivaldybė pati nesugeba, bet neprileidžia ir kitų.


2020-04-25

15 komentarai “Klaipėdos savivaldybė – kaip šuo ant šieno”

 1. Kai antra kadencija grįžo meras nevykėlis aš supratau kad mūsų miestas ilgam išliks stagnacijai ir korupcijai.

 2. Nesuprantu ko cia cackinasi su tom ligoninem, Lietuvos vyriausybe kodel nepaima tu ligoniniu i savo rankas kokia cia klaipeda kaip autonomija atskira federacija kaip rusijoje, juokinga ziureti visur visi susitvarko nu pasmus tai kazkoks kosmosas. Vienu zodziu mafija nemirtinga klaipedoje, neikibsi.

 3. Reikia kuo greičiau keisti miesto savivaldybę. Tiesiog išrinkti normalius vadovus, o ne kluonus

 4. Tai yra nesąmonė, kad kažkokiam aborigenams švieseles ir blizgesius suteikiantys Samarkando vartai su brangių prekių muge ir debilinančiais ” bumčikais” savivaldybei yra svarbiau nei ligoninės. Toks požiūris demonstruoja klerkų negeranoriškumą ir žemą lygį.

 5. Jo, sakurų parko tikrai reikia, Klaipėdoje dar reikėtų 16-sios divizijos ir jos ilgametės vadės muziejaus. Šlovingos tradicijos. O kad ligoninės yra miesto pavaldume-tai gerai, kitaip vaikų ligoninė būtų seniai suvalgyta, O KUL vadovautų koks nors daktariūkštis iš Pizdžių. O tas pūtimas į Verygos dūdą galimai nusdamdytas. Municipalinė ligoninė yra miesto gerbūvio rodiklis.

  • Koks miesto gerbūvio rodiklis ? KUL ? 🙂 O kokį gerbūvį jaučia miestiečiai ? Gal pas specialistus pirmumo eile priimami ? Man labiau patiktų , jei susirgus netektų papulti į KUL , man nepatinka greitosios vežimo grafikas .

  • Geras gerbuvis, kad tik ten dauguma paslaugų apmokestinta .

  • Užmiršote paminėti dar vieną ģerbūvio rodiklį – trečia poliklinika. Reikia uždaryti visas privačias bei SAM med paslaugų teikimo vietas ir pasilikti tik aukščiausio gerbūvio standarto įstaigas – KUL ir 3-ią polikliniką

  • Būk toks malonus Nejuokinkit, pasidalink paslaptimi į kurią ligoninę neduokdie norėtum PAPULTI ?

 6. Visus medžius iškirto. Taip plau na Es pinigus 5.5 miliono….eurų Medžiu kertejai
  Grubliauuuskas Švedas ir Javaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt