P0

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Degė Dumpių sąvartynas (papildyta) (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-30


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pranešė, kad ketvirtadienį apie 11 val. Dumpių regioniniame komunalinių atliekų sąvartyne kilo gaisras.

Iš pradžių gaisro vietoje dirbo trys, o po 13 val. – jau 5 ugniagesių mašinos: keturios iš Klaipėdos ir viena iš Priekulės. Ugniagesiams padėjo ir KRATC technika.

Gaisro židinys kilo vakariniame šlaite, buvo matomas nuo Šilutės-Palangos kelio. Numanoma gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas dėl sąvartyno gilumoje vykstančių atliekų irimo procesų.

Teigiama, jog tai yra tipinė sąvartynų problema.

Primenama, jog per pastarąjį pusmetį Lietuvoje dėl tos pačios priežasties liepsnojo Panevėžio, Šiaulių, Alytaus regionų sąvartynai.

Apie 14 val. gaisras buvo užgesintas. Prevenciškai ant degusio sąvartyno šlaito dar buvo pilamas vanduo iš KRATC teritorijoje esančių priešgaisrinių rezervuarų.

Dėl saugumo ateinančią naktį viena ugniagesių mašina liks budėti sąvartyne – jei atsinaujintų gaisro židinys, kad iškart būtų galima jį užgesinti.

Tuo metu nuotraukose iš gaisravietės išvydę šiukšlių krūvas, klaipėdiečiai vienas po kito socialiniuose tinkluose dalinosi pasipiktinimo žinutėmis.

Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė savo „Facebook” paskyroje parašė: „Gerai, kad gaisras nespėjo išplisti. Gaisrinių visas pulkas buvo sulėkęs. Jūs pažiūrėkit, kas laisva ranka, be jokios baimės pilama ant kaupo… Net statybinės atliekos… Čia skaitosi rūšiavimas? TAI UŽ KĄ MES MOKAM RINKLIAVĄ? <…> KUR KONTROLIUOJANČIOS INSTITUCIJOS? Kokia katastrofa gali nutikti, jei gaisras kils ar išplis į kaupo vidų? Man net baisu įsivaizduoti. Pasikartotų Alytaus scenarijus. AR GALI KAS TUOS AROGANTIŠKUS ŠIUKŠLININKUS SUTRAMDYTI? Maža to, kad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras yra atskira respublika su savo atlyginimais ir kitais reikalais, tai dar kelia didelį pavojų miesto ir regiono gyventojų sveikatai. Esu pikta, baisiai pikta”.   

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-04-30

  3 komentarai “Degė Dumpių sąvartynas (papildyta)”

  1. AvatarJS (IP: 83.181.92.243)

   Ponia Ligita savam stiliuje: niršta, bet paklausti specialistų, kaip čia yra, pamiršta 🙂 Jos pasisakymai vėl šviesmečiais nuo tiesos. Paaiškinsiu jai ir visiems. Ant Dumpių sąvartyno kaupo pilamos būtent tik statybinės ir didžiosios atliekos, nes visas kitas (komunalines) KRATC išrūšiuoja geriausiai Lietuvoje ir į sąvartyną nebelaidoja. Beje, klaipėdiečiai moka rinkliavą (vėlgi mažiausią Lietuvoje) tik už komunalinių atliekų sutvarkymą. Statybines turi išrūšiuoti tie, kas jas atveža, dažniausiai verslininkai. Jei atvežamos akivaizdžiai nerūšiuotos statybinės atliekos, sąvartyno kontrolieriai jų nepriima ir siunčia mašiną atgal, kad persirūšiuotų. Gyventojams statybines šiukšles, kaip ir miesto didžiųjų atliekų aikštelėse, leidžiama išsirūšiuoti čia pat sąvartyne. Beje, išties būtų gerai, kad aplinkosaugos institucijos suktųsi sparčiau. Nes KRATC daugiau nei metus prašė leidimo rūšiuoti didžiąsias (tai yra degią medieną, baldus ir pan.) atliekas šalia sąvartyno, bet jo negavo. Todėl buvo priverstas nerūšiuotas krauti į kalną. Kitą rūšiavimo padalinį – šlako rūšiavimo aikštelę – KRATC pasistatė per nepilnus metus, o leidimo ten dirbti, su teismų pagalba, reikalavo pusantrų metų. Tiems, kas nežino, dar priminsiu, kad sąvartynai yra padidintos gaisringumo rizikos objektai. Jei ten nebūtų privalomų rezervuarų, hidrantų, technikos, gaisrai tikrai tęstųsi ne vieną dieną ar savaitę, o ne taip, kaip šįkart – 2 valandas.

  2. AvatarRimtai (IP: 86.100.177.128)

   Net fotelis išrušiuotas! Už tokį rūšiavimą mes mokame pinigus? Jūs tyčiojatės?

  3. AvatarTamosauskas (IP: 83.137.6.254)

   KALTU NĖRA. KĄ VEIKIA SAUGOS TARNYBA KLAIPEDOS – ROCYS. MIRTINOS ZUTYS DARBE. KIEK ILGAI?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt