P0

Koronavirusas

COVID-19: „Virusui reikia žmogaus” (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-05-06


Trečiadienį popiet Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje ne tik buvo pristatyta jos parengta COVID-19 valdymo strategija, bet ir pasidalinta pastebėjimais apie vis dar neperprastą koronaviruso veikimą bei prognozes, kiek dar su šiuo virusu gali tekti mums gyventi.

Pasak Santaros klinikų medicinos profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus, šiandien dar niekas pasaulyje negali pasakyti, kaip dažnai gali kartotis naujos viruso bangos.

D. Razmuvienė ragino laikytis apsaugos priemonių – viešose vietose, kur yra žmonių, dėvėti kaukes. Palmiros Mart nuotr.

„Bet tai, kad šitas virusas nebaigs gyvavimo su šiuo pavasariu, yra tikra tiesa”, – sakė profesorius. Kartu jis teigė, jog antroji, kaip prognozuojama, rudeninė banga nebūtinai turinti būti stipresnė už pirmąją – esą pasaulinių pandemijų istorija žino visokių pavyzdžių.

V. Kasiulevičius pažymėjo, jog svarbu yra kuo anksčiau nustatyti susirgimą, jo protrūkius ir vietas, kur tie susirgimai vystosi.

„Sugrįžtant mokiniams į mokyklas ateity greičiausiai susidursime ir su mokyklomis, kur tokie protrūkiai vystysis”, – tokios galimybės neatmetė  medikas.

Pasak jo, mokslo bendruomenė siūlo daug inovatyvių sprendimų, kaip tuos protrūkius indentifikuoti – nuo grupinio testavimo iki nuotekų tyrimų, o Lietuva, kaip ir kitos šalys, ieško efektyvių gydymo metodų. Profesorius pranešė, jog beveik 100 pacientų mūsų šalyje buvo taikytas gydymas hidrochlorofido ir azitromicino deriniu, kuris esą davė neblogų rezultatų.

Tuo metu epidemiologė Daiva Razmuvienė priminė, jog Lietuva karantino sąlygomis jau gyvena 50 dienų ir, jos teigimu, „visuomenė mūsų nenuvylė”.

Ji pasidžiaugė, kad per ilguosius savaitgalius nekilo naujų infekcijos protrūkių, tačiau teigė, jog atsipalaiduoti dar negalima.

„Reikia nepamiršti, kad mes viruso nepažįstame iki galo, mes nežinome daug jo savybių, mes nežinome, ar jis gali turėti vadinamąjį sezoniškumą, kaip jis plis vasarą, mes nežinome, ar jis sukelia ilgalaikį imunitetą, bet mes per tą laiką supratome paprastą dalyką – virusui reikia žmogaus”, – sakė D. Razmuvienė.

Ji priminė tris pagrindines taisykles, kurių būtina laikytis, norint apsisaugoti nuo koronaviruso: saugų 2 metrų atstumą, ne ilgesnį kaip 20 min. bendravimo su kitu žmogumi laiką ir asmeninių apsaugos priemonių naudojimą.

Ji teigė suprantanti, jog atšilęs oras vis dažniau žmones veja į lauką, tačiau ragino vyresnio amžiaus senjorus ar mamas su vaikais „nesibūriuoti eilėse prie parduotuvių”.

„Mokslas kol kas negalės padėti, nes nėra nei vaistų, nei vakcinos, reiškia, mes patys turime sau padėti tomis trijomis paprastomis taisyklėmis”, – apibendrino epidemiologė.


  2020-05-06

  Vienas komentaras apie “COVID-19: „Virusui reikia žmogaus””

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt