P0

Regionas

Neringos tarnautojos elgesio netirs

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-06


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Neringos savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Astos Baškevičienės elgesio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

VTEK tyrė, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) draudimų naudotis ir leisti naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Tyrimas atliktas gautų dokumentų bei žiniasklaidoje publikuotos informacijos pagrindu. Esą, A. Baškevičienė pernuomojo jai Neringos savivaldybėje paramos tikslu išnuomotą savivaldybės butą.

Tiriant nustatyta, kad minėtasis savivaldybės būstas A. Baškevičienei išnuomotas prieš du dešimtmečius, vadovaujantis tuo metu galiojusiais teisės aktais.

VTEK duomenimis, minėtasis būstas neturi tarnybinio buto statuso, naudojimosi juo tvarka nesusijusi su A. Baškevičienės tarnybiniu statusu, pareigomis, ar jų kaita, o buto paskirtis yra gyvenamoji ir jis negali būti laikomas skirtu atlikti tarnybinei, ar su ja susijusiai veiklai.

Taigi, VTEK vertinimu, tyrimas dėl galimo pasinaudojimo ar leidimo naudotis savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai nutrauktinas, kadangi tarnybinio statuso neturinčio būsto, suteikto A. Baškevičienei privačiam naudojimui kaip privatiems asmenims, subnuomos teisėtumo vertinimo VPIDVTĮ nereglamentuoja.

Analogišką sprendimą VTEK praėjusią savaitę priėmė ir dėl Neringos savivaldybės tarybos nario socialdemokrato Ričardo Kičiatovo bei savivaldybės kontrolierės pareigas Jolantos Kičiatovienės elgesio.


2020-05-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt