P0

Regionas

Dar viena Klaipėdos regiono globos įstaiga veiklą vykdo nelegaliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-07


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamentas pranešė, kad kovo pradžioje gavus kreipimąsi  dėl leidimo-higienos paso globai ir slaugai Kretingoje kuriamuose Pajūrio senelių namuose išdavimo atlikus vertinimą buvo nuspręsta dėl aptiktų rimtų trūkumų leidimo neišduoti ir  nurodyta juos pašalinti. Tačiau gegužės 5 d. patikrinus, ar buvo pašalinti trūkumai, paaiškėjo, kad nuo balandžio 29 d. čia jau yra apgyvendinti 8 žmonės.

Jie buvo atvežti iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento. Tad veikla patalpose Geležinkelio g. 27, Kretingoje, buvo vykdoma be leidimo-higienos paso, kurį privaloma gauti prieš pradedant veiklą. Be to, Pajūrio senelių namai nepateikė licencijos globos ir sveikatos priežiūros veiklai.

NVSC specialistų teigimu, aptikti pažeidimai akivaizdžiai neatitinka būtinųjų saugos reikalavimų – darbuotojams nėra skirtos tinkamos asmeninės apsaugos priemonės, jie nėra pasitikrinę sveikatos ir neišklausę mokymų sveikatos klausimais. Taip pat nėra tikrinama darbuotojų, įeinančių į Pajūrio senelių namus kūno temperatūra, t. y. nevertinama jų sveikatos būklė ir kt.

Administracija taip pat nepateikė dokumentų, patvirtinančių, kad vienam iš globotinių, prieš atvykstant į Pajūrio senelių namus, buvo atliktas tyrimas koronaviruso infekcijos nustatymui, o tai yra sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo pažeidimas.

NVSC Klaipėdos departamentas teigia, jog nedelsiant ėmėsi būtinųjų veiksmų šioje įstaigoje, skirtų koronaviruso infekcijos rizikos valdymui. Šiuo metu svarbiausias tikslas – kad paslaugos žmonėms būtų teikiamos saugiose patalpose, kuriose dirbtų sveikatą pasitikrinęs ir tinkamai apmokytas personalas.

Balandžio pabaigoje buvo nustatyti nelegalūs slaugos namai Priekulėje. Prieš tai paaiškėjo, kad Klaipėdos hospisas turėjo leidimą tik vienai palatai.


  2020-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt