P0

Kriminalai ir nelaimės

Atmetė Giedriaus Danėliaus pareiškimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-08


Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, išnagrinėjęs prokuratūroje gautus advokato, buvusio vyriausiojo Klaipėdos apygardos prokuroro Giedriaus Danėliaus ir jo ginamojo pareiškimus bei įvertinęs surinktą informaciją, konstatavo, jog nėra jokių duomenų apie pareiškimuose minimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūno galimą prekybą poveikiu, trukdymą teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai ar piktnaudžiavimą, todėl gegužės 7 d. priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Skelbiama, jog G. Danėliaus ir A. P. pareiškimų nagrinėjimo metu prokuroras apklausė liudytojus, taip pat iš institucijų ir asmenų buvo gauti pareiškimų patikslinimai ir sprendimo priėmimui reikiami dokumentai. Konstatuota, kad pareiškimuose minimas STT pareigūnas arba nepadarė jam priskiriamų veiksmų, arba vykdydamas savo tarnybines pareigas veikė teisėtai, arba jo, kaip privataus asmens, veiksmuose nėra jokios nusikalstamos veikos požymių.

Nutarime prokuroras padarė išvadą, kad STT pareigūnas kriminalinės žvalgybos tyrime, prašydamas informacijos iš Latvijos Respublikos KNAB, tarnyba nepiktnaudžiavo ir veikė teisėtai, o pareiškimuose nurodyti duomenys, jog taip jis padarė nusikalstamą veiką, yra akivaizdžiai neteisingi.

„Konstatavus, jog nėra jokių duomenų apie pareiškimuose nurodytų Baudžiamojo kodekso straipsnių dispozicijose numatytų nusikalstamų veikų padarymą, prokuroro nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareiškimuose minimo STT pareigūno buvo priimtas esant dviems atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą pagrindams – tiek nustačius, kad dalis pareiškimuose nurodytų duomenų apie nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi, tiek aiškiai nustačius, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Primintina, jog G. Danėliaus ir dar dviejų advokatų atžvilgiu prokuratūra yra padėjusi tyrimą dėl neteisėto poveikio STT pareigūnui darymo.


2020-05-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt