P0

Mums rašo

Rašinėja, kai galėtų susitikti ir viską išsiaiškinti. Kas? (16)

Ruslanas Schneiderat
2020-05-08


Mums, gyventojams, yra labai svarbi aplinka. Deja, Klaipėdos bendruomenių asociacijos (KBA) vadovas Renaldas Kulikauskas ir mes, Vitės bendruomenės vadovai, daiktus ar žmones vertiname skirtingai. Kodėl?

R. Kulikauskas „Atviroje Klaipėdoje“ straipsnyje „ Spjauna ant įstatymų ir teršia ant mūsų galvų. Kas?“ išdėsto savo viziją. Ar ji yra teisinga? Ar tik savo išmąstymus pritempia prie filosofinių išvedžiojimų?

Renaldui Kulikauskui labai norėjosi įprasminti filosofinį teiginį „papirkinėjimas“, tad Vitės bendruomenėje neapsilankė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Dalis Vitės bendruomenės yra tos nuomonės, kad karavanas eina – šunys loja.

Vitės bendruomenė susitelkusi, sprendžia problemas ir nesižvalgo į kliauzų rašinėtojus. Kita bendruomenės dalis yra kitos nuomonės, jei neatsakysime, tai liks tik KBA vadovo vienintelė nuomonė.

Savo straipsnyje R. Kulikauskas mato tik vieną priešą – KLASCO. Jam priskiria tris mirtinas nuodėmes. Aprašysime tik vieną, nes ji liečia mūsų bendruomenę. Tai – papirkinėjimas.

Aprašydamas šią nuodėmę panaudojo bevardžio miestiečio pasakojimą, atseit, Vitės bendruomenės atstovas liaupsina KLASCO. Miestietis taip kalbėti gali, nes nežino, kokia yra tvarka gavus finansavimą.

Klaipėdos miesto bendruomenės jau trejus metus gauna pinigus iš Lietuvos Respublikos socialinių reikalų ir darbo ministerijos. Viena, galimai labai svarbi sąlyga, yra finansuotojo viešinimas. Privaloma nurodyti straipsnių kiekį, o atsiskaitant pridėti nuotraukas ar kopijas.

O dabar apie autobusiuką. Niekas niekam nedovanojo, pirktas iš projektinių pinigų ir tai buvo kolektyvinis sprendimas, o ne vieno žmogaus. Tiesa, ne autobusiuką, bet mašinos priekabą įsigijo Melnragės bendruomenė iš ministerijos pinigų. Todėl, jei reiks „įkąsti“ Melnragės bendruomenei, tai prisiminsime priekabą, kurią galimai norėjo turėti projekto vykdytojas.

O kodėl taip negalima bus rašinėti? Galima, nes taip daro R. Kulikauskas. Jis rašo „kad KLASCO mikroautobusą tuometiniam bendruomenės vadui įtaisė 2018 metais.“ arba „Va, nuo tada tuo pusiau nauju mikroautobusiuku dabar jau buvęs bendruomenės vadas ir važinėja. Norėčiau netikėti, nemačiau, bet jei miestiečio istorija teisinga, kas tai?“

Autobusiuko nėra ir niekas šiuo metu iš Vitės bendruomenės nesivažinėja. Štai ką būtų išgirdęs R. Kulikauskas, jei būtų ne tik klaipėdiečio išklausęs, bet ir susitikęs su Vitės bendruomenės valdyba. R. Kulikauskui labai norėjosi įprasminti filosofinį teiginį „papirkinėjimas“, tad Vitės bendruomenėje neapsilankė.

Kodėl R. Kulikauskas tik KLASCO mato? Kodėl tyli, kad vėl ruošiasi tiesti kelią per Vitės bendruomenės teritoriją?

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Maksimali uosto plėtra yra numatyta su uostu Melnragėje. Vieno kelio – Šiaurės prospekto – neužteks, būtinai į Melnragę turi būti nutiestas papildomas keturių juostų kelias, kuris dar labiau užterš aplinką.

Benzpirenas (vienas iš keliolikos automobilio išmetamų policiklinių angliavandenilių) yra viena toksiškiausių medžiagų. Lietuvos Fizikos instituto duomenimis, benzpireno koncentracijos Lietuvoje prie intensyvaus eismo magistralių viršija didžiausias leistinas koncentracijas 15-20 kartų. Benzpirenas sukelia ir skatina piktybinius plaučių ir gerklės auglius.

Negalima tylėti ir dėl Klaipėdoje futbolo stadiono, kuris yra Sportininkų gatvėje. Jį norima sunaikinti. Ką siūlo? Apsodinti medžiais, padaryti žalią buferinę zoną. Ne, nori įrengti uostui sandėliavimo vietą.

Savivaldybė savo įmonę, kuri gamina vaistus, nori padaryti akcine bendrove ir parduoti. Kodėl meras taip trumpai laikėsi žodžio, kad išsaugos vaistinę, kuri yra labai reikalinga miestiečiams? 2018 m. rinkimai į Savivaldybes. Ateina nauji Tarybos nariai ir vienas iš naujai atėjusių prekiauja vaistais, galimai nusitaikė į Sportininkų vaistinę. Kodėl neaiškių verslininkų planams turi būti paaukota klaipėdiečių gerovė?

Geležinkelio garso apsaugos sienelės, naftos smarvė yra taip pat Vitės bendruomenės problemos.

Kas dirba ant to ir pamazgas pila, ar ne?

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.


  2020-05-08

  16 komentarai “Rašinėja, kai galėtų susitikti ir viską išsiaiškinti. Kas?”

  1. AvatarTik kodėl (IP: 88.119.32.152)

   Turime padėkoti Renaldui Kulikauskui ne tik už ilgus ir išsamius straipsnius, bet ir už sunkų darbą – išnarplioti savivaldybės projketų finansinius išaugimus. Kam tuomet reikia vaidinti, kad perkamas pigiausias projektuotojas, rangovas? O jei Vitės bendruomenė nenori eiti drauge su Renaldo atstovaujama KBA, tai jų pasirinkimas, kaip ir Melnragės bendruomenės pasirinkimas. Kiekvienas turime teisę rinktis. Tik kodėl reikia išsižadėti to, kas ir taip akivaizdu, Ruslanai?

  2. AvatarTRAUKŪNAS (IP: 128.199.49.121)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj, „REGATOS” vietoj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur Smiltynėje stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”, rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį….

  3. AvatarBirute (IP: 86.100.162.203)

   Manau, kad geriausiai viso mūsų rajono bėdas įvardija Alina Andronova su KIDE. Ir realiai ir profesionaliai ieško būdų kaip atkreipti į tą visokeriopa taršą valstybės atstovų dėmesį. Ir jau yra rezultatų, nes priimtos taršos įstatymų pataisos. O ginti ta klasco gali tik labai įtakotas žmogus

  4. AvatarKiek galima (IP: 78.57.202.202)

   Rajone yra tiek problemų, kurios kiek įstatymai leidžia ir galimybės leidžia, yra sprendžiamos. ,, Užkibo” ant dulkių,o kodèl ,, kita Vitès bendruomenės pusė” neužuodžia nei naftos smarvės, nei geležinkelio triukšmo, nei daugybę metų buvusių ,, tamsių kiemų”. Kodèl taip aktyviai važiuodama grupė pas ministrus, kelią vieną klausimą – dulkės uosto, o visa kita rajono tarša netrugdo? Kam reikia draskytis, kaltinti nesamais dalykais, jeigu žmogus nėra bandęs eiti ,, vienu keliu” rūpimais dalykais rajono, nesprendęs nė vieno klausimo dèl rajono problemų. Susitikimuose gal porą kartų ir matytas, bet bendruomenės veikloje jokiais darbais neprisidėjęs. Nesupratantu žmogaus veiklos ,, Vitès bendruomenės gyvenime”. Gal yra Vitės bendruomenè Nr.2?

   • AvatarVites bendruomenė nr.2 (IP: 86.100.169.240)

    Taip yra vites bendruomenė nr. 2

  5. AvatarKamara (IP: 86.100.115.25)

   Kiek reikia degraduoti komentatoriui Pamąstymui, kad norėdamas įgelti autoriui apkaltina intelekto nebuvimu, prastu tekstu. Išsityčiojęs, ima mokyti, kad nerašytų. Tokie įžeidimai pilasi tik tada, kai tekstas yra labai geras, ar ne, Pamąstyme.

  6. AvatarPamąstymui (IP: 86.100.21.97)

   Rašytojui- rinkimai buvo 2019 metais, tekstas labai padrikas, teisinimasis ir kaltinimai. Visas rašinys parodo rašytojo intelektą, kurio neturi. Patarimas – jei gali nerašyti, tai geriau nerašyk.

  7. AvatarVitės gyventoja (IP: 86.100.169.240)

   Stiprybės Renaldai, ir ačiū tau kad stengėsi dėl vites gyventojų.

   • AvatarVitės gyventoja (IP: 86.100.169.240)

    Noriu patikslinti: čia yra skirta Renaldui Kulikauskui AČIŪ

  8. Avatarartiomas (IP: 86.100.115.25)

   Tik pletkininkams atrodo, išėjo Vitės bendruomenės pirmininkas, atstatė stambią krūtinę ir visi teršėjai išsilakstė. Atseit, neišėjo, tai toliau teršia. O ką jūsų, pletkų rinkėjų, krūtines siauresnes, išeikite, įveikite, Kas trukdo?

  9. AvatarJūratė (IP: 86.100.115.25)

   Jei nei vienas nei tyras, nei pukuotas, tai Renaldui nereikėjo užsidėti teisuolio kaukę, o kitą bendruomenės narį numaliavoti velniu.

  10. AvatarXXX (IP: 86.100.169.240)

   Tai ką Ruslanas Schneiderat ir vėl KLASCO tave nupirko! Visa vites bendruomenė žino kad esi KLASCO klapciukas nupirktas! Žmonės geležies rūdos dulkėse turi gyventi o tu Klasco už tai padėkas teiki! Ačiū Renaldui Kulikauskui, stiprybės!

  11. Avatarlaikykitės, Renaldai, (IP: 78.57.217.118)

   Jus palaiko dauguma klaipėdiečių, o į tokius straipsnelius nekreipkite dėmesio.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Su visa pagarba Renaldui, dauguma klaipedieciu net nezino, kad jis egzistuoja 😉

  12. AvatarNe į temą (IP: 90.138.107.82)

   Kulikausko tekstų jau neskaitau …Ilgi , nuobodūs su išvedžiojimais , o dar pasirodo ir tiesa ” kažkur šalia ” ?

  13. Avatarsportininkė (IP: 195.182.76.3)

   Išlindo ir vėl… Nei vienas jūs nei tyras nei pūkuotas. O šio rašytojui geriau tylėti tik, nes ir vėl akivaizdu – užsakyta tos dulkintojos ir kenkėjos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt