P0

Fotoreportažai, Regionas, Svarbu

Pušys kenčia dėl jūros šėlsmo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-05-11


Vaikščiojant palei lankytojams vėl atvertą Karklės pajūrį Olando kepurės link, į akis krenta džiūvančios pušys. Specialistai ramina, kad tai nėra kokių nors kenkėjų ataka.

Pasak Pajūrio regioninio parko vyr. ekologo Erlando Paplauskio, dažnai būna taip, kad purškiant nuo jūros medžiai gauna druskos ir nuruduoja.

„Kažko išskirtinio ar invazinio ir kad būtų daug, masiškai nesame pastebėję. Pakrantėje visada kažkas bus, o pačiame miške pušys yra normalios”, – sakė jis.

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio girininko pavaduotojas Egidijus Šepetys irgi sakė, jog tai – druskingo jūros vandens pasekmė.

„Pušys masiškai ruduoja ir einant pajūriu į priešingą pusę, Palangos link. Klausiau specialistų, jie sakė, kad nuo jūros vandens sūraus ruduoja. Manau, kad jos turėtų atsigauti. Kasmet pavasariais taip pasitaiko. Šiemet gal labiau dėl urgano, kad pripūtė daugiau ant tų medžių druskingo vandens. Jokių kenkėjų nėra”, – teigė E. Šepetys.

Didelius Kuršių nerijos miško plotus 2018 m. buvo užpuolę drugiai kenkėjai – vieni iš pavojingiausių spyglius graužiančių miško kenkėjų. Pernai jie buvo naikinami purškiant specialių preparatą iš lėktuvų.


  2020-05-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt