P0

Miestas, Svarbu

Smarvė sugrįžo: klaipėdiečiai nežada nuleisti rankų (atnaujinta) (8)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-05-11


Sekmadienio vakare didžioji dalis pietinės Klaipėdos po ilgesnės pertraukos vėl buvo „pamaloninta” sunkiai pakeliamų kvapų puokštės.

Apie tai klaipėdiečiai ėmė dalintis įrašais savo socialiniuose tinkluose. Kad išmatas primenanti smarvė buvo justi ne tik Bandužių, Mogiliovo, Kuncų gatvėse ar Jūrininkų pr., bet ir tolokai nuo Dumpių esančioje Varpų g., patvirtina ir šių eilučių autorė.

Astos Vainorės nuotr.

Tuo metu Klaipėdos miesto Tarybos narė Ligita Girskienė pirmadienio ryte savo feisbuko paskyroje parašė: „Šį savaitgalį pietinę Klaipėdą vėl „užliejo” nuotekų valyklos aromatai… Dar kol kas ne tokie stiprūs, kaip praėjusią vasarą… Džiugina tai, kad „Klaipėdos vanduo“ įgyvendina savo pažadus gyventojams ir investuoja į kvapų mažinimo priemones bei priėmė mums visiems svarbų ir palankų sprendimą! Nuo gegužės 14 d. įmonė nebepriims UAB „Grigeo Klaipėda” nuotekų. Miesto valykla nepajėgi sutvarkyti stipriai užterštų įmonės nuotekų. Nenuleiskime rankų”.

Aktyvi kovotoja su smarve žada nesitraukti, kol nebus išspręsta ši klaipėdiečius kankinanti problema.

„Nuo rytojaus pradės veikti internetinis tinklapis, kuriame bus galima registruoti smarvės protrūkius. Pranešimai automatiškai bus siunčiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir kitoms institucijoms. Taip pat savo iniciatyva vėl skelbsiu numerį, kuriuo bus galima registruoti skundus”, – rašo ji.

Pasak L. Girskienės, kadangi Klaipėdos miesto savivaldybė ir NVSC nesugebėjo rasti galimybių įsteigti etato skundams registruoti, tad „padirbėsime patys, nes kitos išeities neturime”. 

Nors visiškai naujoji svetainė pradės veikti tik nuo rytojaus, L. Girskienė Atvirai Klaipėdai” jau atsiuntė jos nuorodą, kurioje galima matyti, kad atitinkama svetainė jau užregistruota.

Pasak L. Girskienės, pasibaigus karantinui, jei smardintojai nesiliaus nuodiję klaipėdiečių, ketinama atnaujinti piketus ir kitas pilietines nepaklusnumo akcijas. 


  2020-05-11

  8 komentarai “Smarvė sugrįžo: klaipėdiečiai nežada nuleisti rankų (atnaujinta)”

   • visus nenuleidusius rankų kviečiu prisijungti prie Fb grupės kvoje su smarve
    facebook.com/groups/135029740701344

  1. Valio Ligitai, kad stengiasi dėl mūsų, klaipėdiečių. Reik daugiau tokių neabejingų žmonių. Palaikau Ligitą.

  2. Statybininkų pr. Taip pat stipriai jautėsi . Stiprybės JUMS kovojantiems mielieji dėl šio reikalo ir nuoširdus AČIŪ !!!

  3. Ačiū, kad veikiate ir viešinate jų negerus darbus, bet jie dar baudų nesumokėjo ir vėl imasi to paties., o mes vėl kenčiame. Sekmadienio vakaras buvo siaubingas

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt