P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdoje dar vienas įvežtinis COVID-19 atvejis

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-05-12


Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad per pirmadienį Klaipėdoje buvo užregistruotas tik vienas naujas susirgimo koronavirusu atvejis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė antradienį surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad Klaipėdos apskrityje fiksuotas dar vienas įvežtinis ligos atvejis. Pirmadienį jau buvo pranešta, kad virusas diagnozuotas iš Maskvos grįžusiam vienuolikmečiui. Iki gegužės 10 d. šalyje buvo 303 tokių susirgimų atvejai.

Naujasis atvejis buvo fiksuotas asmeniui, kuris du-tris mėnesius dirbo kruiziniame laive, plaukiojusiame be keleivių, nesišvartavusiame jokiuose uostuose. Į krantą įgula išlipo Barbadose ir užsakytu reisu buvo nuskraidinta į Londoną. Iš ten skirdo į Taliną, o iš Estijos sostinės į Klaipėdą jau grįžo maršrutiniu taksi. Simptomų asmuo neturėjo, bet tyrimai pagal reikalavimus buvo paimti mobiliajame punkte.

NVSC duomenimis, per pirmadienį šalyje užfiksuoti šeši nauji šios ligos atvejai – tiek pat, kiek ir sekmadienį. Iki šiol ji jau buvo diagnozuota 1491 žmogui.

Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje per parą buvo gauti du atsakymai, liudijantys apie koronavirusą.

Laboratorijos teikia bendrą iš gautų ėminių nustatytą koronaviruso infekcijų skaičių. Į šį skaičių įeina tiek naujai nustatytieji atvejai, tiek pakartotiniai.

Per parą šalyje pasveiko 17 asmenų ir tokių jau yra 850.

CODIV-19 antradienio rytą buvo priskiriama 50 mirčių, tačiau popiet pranešta, kad mirė dar trys žmonės – vienas Vilniaus klinikinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus pacientas ir du Antavilių pensionato gyventojai. Keturios mirtys išskiriamos kaip užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių.


  2020-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt