Senamiesčio garažų istorija: derybų jau nebebus (3)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-05-14

Klaipėdos savivaldybė neatsisako ketinimų rekonstruoti Pylimo gatvę, ją pratęsiant, todėl pasiryžo visuomenės poreikiams paimti Didžiojoje Vandens g. 28B esančią žemę, o sykiu – priverstinai išpirkti šiame sklype esančius sandėliukus ir garažus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Finansų ir ekonomikos komitete duotas palaiminimas pradėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą, bet tam dar turi pritarti ir miesto taryba.

Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Alma Truncienė komiteto nariams aiškino, jog teritorijos tarp Tiltų, Turgaus, Pylimo ir Kūlių Vartų gatvių detaliojo plane, patvirtintame dar 2007 metais, yra numatyta rekonstruoti (pratęsti) Pylimo gatvę, taip atstatant istorinę jos trajektoriją. Gatvėje numatyta įrengti trumpalaikio automobilių sustojimo vietas.

„Įgyvendinti šį tikslą trukdo Didžiojoje Vandens g. 28B esantys garažai, statyti 1961 metais. Iš viso tame sklype yra 15 garažų. Turto skyrius neskelbiamų derybų būdu su aštuonių garažų savininkais susitarė dėl pardavimo, o septynių garažų savininkai nesutiko su atliktu turto vertinimu, jie nesutinka už tokią sumą parduoti savo turto. Todėl ir paruošėme tarybos sprendimo projektą pradėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Ji gali būti pradėta tenkinant viešąjį interesą, o jis yra gatvės rekonstrukcija“, – tvirtino A. Truncienė.

Pradėt tokią procedūrą reiškia, jog miesto taryba turi Klaipėdos savivaldybės administracijai leisti pateikti Nacionalinei žemės tarnybai prašymą paimti visuomenės poreikiams žemę, esančią prie pastato Didžioji Vandens g. 28B (įskaitant ir pastatą), nutraukiant pastate esančių patalpų savininkų žemės naudojimo teisę.

„Tada būtų atliekamas patalpų, tų garažų vertinimas. Jei žmonės nesutiks su pateikta ataskaita, turto įvertinimu, siūlomomis kompensacijomis jie turės galimybę kreiptis į teismą. Bet procesas jau vyks. Kitos galimybės perimti turtą nebematome“, – teigė A. Truncienė.

Preliminariai skaičiuojama,jog žemės ir garažų paėmimo visuomenės poreikiams procedūra Klaipėdos savivaldybės biudžetui gali kainuoti apie 110 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos yra numatyta kompensacijoms už paimamą turtą. Tačiau kompensacijos suma dar bus tikslinama pagal turto vertinimo ataskaitą.

Klaipėdos savivaldybė savo garažus sutikusiems parduoti savininkams už juos sumokėjo po 10-12 tūkst. eurų, o tai yra 5-10 proc. daugiau nei buvo nustatyta rinkos vertė.

„Laukia ilgas ir nuobodus procesas“, – konstatavo Finansų ir ekonomikos komiteto narys Rimantas Taraškevičius.

„Pusę garažų supirkome, tad laikas pajudėti ir su likusiais – juos paimti, jei kitaip neišeina“, – antrino Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Žymos: | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Senamiesčio garažų istorija: derybų jau nebebus”: 3

  1. 8 parašė:

    8 savininkai sutiko buti grafais, 7 norejo buti karaliais

  2. kryžius parašė:

    Siūlau nugriauti ir skubiai. O nugriovus pristatyti kryžių, kad tik niekas nepasipelnytų.

  3. DM parašė:

    Teisingai griaukit ir ko greiciau vieta auksine o joje bomzynas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Dangės upėje rengiasi pjauti nendres

Erozijos pažeistų Dangės šlaitų, ties Botanikos sodu, tvirtinimo projektavimui stringant ir realiems darbams tolstant Klaipėdos savivaldybė nori šiemet bent dalį ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This