P0

Uostas ir jūra

Sutriko „Klaipėdos naftos” rekuperatoriaus veikla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-19


AB „Klaipėdos nafta“ (KN) praneša, jog jos valdomame naftos produktų terminale užfiksuotas šviesiųjų naftos produktų lakiųjų organinių junginių (LOJ) rekuperatoriaus veiklos sutrikimas, įrenginiui veikiant mažesniu nei įprasta pajėgumu.

Dėl to galėjo padidėti LOJ koncentracijos terminale. Bendrovė skelbia apie tai informavusi visas susijusias institucijas ir skubiai ėmusis veiksmų, kad būtų nustatyta ir likviduota gedimo priežastis.

Lakiųjų organinių junginių rekuperavimo įrenginys, kuriame užfiksuotas sutrikimas, rekuperuoja benzino garus, susidarančius geležinkelio krovos estakadoje iš vagonų cisternų į talpyklas iškraunant benziną.

„KN imasi visų priemonių, kad sutrikimas būtų pašalintas per maksimaliai trumpą laiką ir atstatytas rekuperatoriaus veiklos efektyvumas. Šiuo metu analizuojamos įrenginio sutrikimo priežastys, rengiamas priemonių planas LOJ įrenginio sutrikimams pašalinti bei rasti alternatyvų būdą panaudojant esamą infrastruktūrą užtikrinti LOJ valymo efektyvumą”, – teigiama bendrovės išplatintame pranešime.

Uosto vidus kompas

Bendrovė naftos terminalo teritorijoje turi įrengusi tris LOJ išmetimų matavimų taškus. Skelbiama, jog pagal jų duomenis aplinkos ore viršijimų užfiksuota nebuvo. Tai reiškia, kad sumažėjęs rekuperatoriaus veiklos pajėgumas nei bendrovės teritorijoje, nei už jos ribų esminės įtakos aplinkai neturėjo.

Vieno iš geriausių pasaulio gamintojų įrenginys KN eksploatuojamas nuo 2012 m. – jo veiklos efektyvumas įprastai siekia 99 proc.

„Iki šiol KN veikloje nebuvo nustatyta panašaus pobūdžio sutrikimų ir lakiųjų organinių junginių leistinų verčių viršijimų”, – teigiama pranešime.

Jame taip pat informuojama, kad bendrovės investicijos į aplinkosaugos sritį iki 2021 m. pabaigos bus pasiekusios 8 mln. eurų.


2020-05-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt