P0

Verslas

Klaipėdos krašto mikroįmonėms – 10,8 mln. eurų subsidijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-20


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, jog apskaičiavo apie 10,8 mln. eurų preliminarią subsidijų sumą, kuri numatyta daugiau nei 5,4 tūkst. Klaipėdos regiono mikroįmonių, atitinkančių nustatytus kriterijus šiai paramai gauti.

publicdomainpictures.net nuotr.

Klaipėdos apskrities mažos įmonės, pateikusios paraiškas, galės tikėtis apie 7,6 mln. eurų, Telšių apskrities – 1,8 mln. eurų, Tauragės apskrities – 1,3 mln. eurų negrąžintinos subsidijų sumos.

„Mokesčių inspekcija subsidijas jau apskaičiavo daugiau kaip 32 tūkstančiams šalies įmonių, turinčių iki 9 darbuotojų ir atitinkančių kitus nustatytus kriterijus subsidijai gauti – įmonė yra VMI sudarytame nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąraše, 2019 metais ji mokėjo gyventojų pajamų mokestį ir šiuo metu nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama“, – pranešime cituojamas KAVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Ji atkreipia dėmesį, jog į subsidiją gali pretenduoti ir kriterijus atitinkančios viešosios įstaigos bei asociacijos.

Pažymėtina, kad pagal nustatytus kriterijus VMI atrinktas mikroįmones vertina Lietuvos verslo paramos agentūra, kuri nustato didžiausias leistinas pagalbos sumas, o skirtas lėšas paraišką dėl subsidijos pateikusioms įmonėms perveda Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

KAVMI pabrėžia, kad įmonėms pačioms ieškoti paraiškos formos nereikia, VMI ją atsiųs per „Mano VMI” – gautuose kvietimuose pateikiama nuoroda į paraiškos formą, kurią tereikės užpildyti ir pateikti per tą pačią sistemą.

Kvietimas teikti paraišką subsidijai galioja tol, kol bus paskirstyta visa numatyta subsidijų suma, bet ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.


2020-05-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt