P0

Kriminalai ir nelaimės

Apiplėšė naktinę „girdyklą” ir sumušė pardavėją (papildyta) (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-05-26


Nei policijai, nei Klaipėdos savivaldybės tvarkdariams niekaip nepavyksta sutramdyti Klaipėdoje veikiančių vadinamųjų naktinių „girdyklų”, kurios save vadina barais, nors iš tiesų prekiauja alkoholiu išsinešimui. Antradienio naktį viena iš tokių įstaigų buvo apiplėšta bei sumuštas jos pardavėjas.

Viena iš tokių „girdyklų”ne pirmus metus veikia šalia „Žardės” prekybos centro. Palmiros Mart nuotr.

Apie 1.45 val.  į Taikos pr. netoli „Akropolio” prekybos centro esantį tokį „tašką” užėjo du jaunuoliai ir viena mergina. Jie sumušė 29 metų pardavėją ir pagrobė alkoholinių gėrimų bei pinigų iš kasos aparato. Plėšikai iš įvykio vietos su grobiu paspruko. Kiek butelių alkoholinių gėrimų bei kokią pinigų sumą nugvelbė plėšikai, šiuo metu policijos pareigūnai tikslina.

Sumuštam pardavėjui prireikė medikų pagalbos, jis pristatytas į ligoninę.

„Atvira Klaipėda” ne kartą rašė apie šią uostamiesčio piktžaizdę, kurią su pareigūnais ne pirmus metus bando išrauti Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Tačiau nei nuolatiniai pareigūnų reidai, nei bendri pasitarimai kol kas šių naktinių „girdyklų” veiklos nesutramdo.

Portalo žurnalistei telefonu susisiekus su Viešosios tvarkos skyriumi paaiškėjo, jog jo vedėja atostogauja, o jos pavaldiniai nieko konkretaus atsakyti negalėjo – tik patarinėjo skambinti vis kitam specialistui.

Pažeidimus fiksuoja policija ir Viešosios tvarkos skyrius

Į mūsų paklausimą raštu operatyviai atsakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Licencijų ir leidimo skyriaus vedėja Jolanta Uptienė. Pateikiame visą jos atsakymą.

Jūsų klausiamu atveju galėjo būti išduota tik licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kaip barui/kavinei, kurioje alkoholiniai gėrimai po 20 val. pirmadieniais –šeštadieniais ir po 15 val. sekmadieniais gali būti parduodami tik vartojimui vietoje.

Jei įmonės parduoda gėrimus išsinešimui nenustatytu laiku, tai kontroliuoja policija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ir fiksuoja kaip pažeidimus.

Pagal LR alkoholio įstatymo nuostatas Savivaldybės taryba gali apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką (bet neuždaryti veiklą). Minėto įstatymo 18 straipsnio 9 dalyje nustatyta, kad Savivaldybių tarybos, siekdamos užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ir įvertinusios prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, nustatyti vietas ir (ar) teritorijas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, neišduoti licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

Atsižvelgiant į tai, kai gaunami skundai, pranešimai, nutartys apie nustatytus pažeidimus, tai Savivaldybės administracija renka raštu iš visų institucijų pasiūlymus, gauta informacija svarstoma sudarytoje Nuolatinėje tuos klausimus nagrinėjančioje komisijoje ir teikiama svarstyti tarybai dėl prekybos alkoholiniais gėrimais apribojimo.

Savivaldybės taryba laikotarpiu nuo 2014 m. iki 2019 m. pabaigos yra apribojusi prekybos alkoholiniais gėrimais laiką 9 įmonėms”.


2020-05-26

4 komentarai “Apiplėšė naktinę „girdyklą” ir sumušė pardavėją (papildyta)”

  1. Šlykštesnio straipsnio pavadinimo sugalvot ir negalėjo…girdykla. Toks jausmas, kad pati straipsnio autorė nė lašo negeria. Graudu skaityti.

  2. Kai vykdomas girdyklų verslas”, reikia numatyto ir pirkėjų kontingento sukeliamas rizikas…Užuojauta tik pardavėjai, moters traumos gal užgis, o psichologinė būsena kamuos ilgai.

  3. ačiū Dievui uždarė Kaliforniją!!!praeit pro šalį būdavo baugu eiant anksti ryte į darbą.užkabinėdavo persigėrę ar dar ten kai ko prisivarę,prašydavo cigarečių.Jei pasakai kad nerūkai,tai pasiūlydavo išspardyt užpakalį.ko tik ten nematydavai einant:kruvinos supjaustytos striukės,kraujo lašai ant žemės.nors manau kad ta rajonas apie prekybos centrą turi būti po padidinamuoju stiklu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt