Atpigs elektra ir dujos (1)

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-05-28

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ketvirtadienį paskelbė galutines nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančias elektros energijos ir gamtinių dujų kainas gyventojams. Vidutinė elektros energijos kaina mažės 7,8 proc., o gamtinės dujos vidutiniškai atpigs 18,3 proc.

Taryba nustatė, kad nuo šių metų vidurio buitiniams vartotojams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 13,7 ct/kWh su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 15,5 ct/kWh, naktinę – 9,9 ct/kWh.

Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams sumažės iki 47 ct/kub. m su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 28 ct.

Teigiama, kad didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros energijos įsigijimo elektros biržoje kainos (mažėjo daugiau kaip 27 proc.). Tačiau taip pat ženkliai didėjo viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamosios elektros energijos kainos (daugiau kaip 77 proc.).

Aiškinama, kad kainų mažėjimą elektros biržoje daugiausiai lėmė dideli sukaupti hidroresursai Skandinavijos šalyse bei dėl COVID-19 pandemijos įtakos sumažėjęs bendras elektros energijos suvartojimas visame regione. VIAP kainų augimą lėmė VERT nustatytas elektros energijos rinkos kainos mažėjimas ir dėl to atsiradęs didesnis kompensavimo poreikis elektrinėms, gaminančioms energiją iš atsinaujinančių išteklių.

Didžiausią įtaką gamtinių dujų kainų mažėjimui buitiniams vartotojams esą turėjo vienos iš kainų dedamosios – žaliavos kainos tarptautinėse rinkose sumažėjimas 33 proc. Dujos pigo sumažėjus paklausai dėl sąlyginai nešaltos žiemos bei kritus jų vartojimui dėl COVID-19 įtakos ir dujų saugyklose esančio jų pertekliaus.

„Ignitis“ ekspertų skaičiavimu, tie klientai, kurie gamtinėmis dujomis šildo namus, kiekvieną mėnesį vidutiniškai sutaupys apie 7,67 euro. Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros energijos, išlaidos mažės apie 1,63 euro per mėnesį.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Atpigs elektra ir dujos” komentarų : 1

  1. Orus pensininkas parašė:

    Kažką čia suvėlėt su elektros kainomis – dabar pagal 2 tarifų kainas moku 15cnt dieną ir 9,8cnt naktį, tai koks gali būti „atpigimas” jei teks mokėti atitinkamai 15,5 ir 9,9cnt ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Klaipėdos konteinerių terminalui - žaliosios energijos naudotojo sertifikatas

Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) tapo viena pirmųjų Klaipėdos uoste veikiančių įmonių, įsipareigojusių savo reikmėms naudoti elektros energiją tik iš atsinaujinančių ...
2024-04-30
Skaityti daugiau

ELTA

Antrasis konkursas dėl vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko

Antrasis konkursas dėl 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). „Turėjome tik ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Dujų balionų akcizas įžiebė konfliktą tarp „Jozitos“ ir S. Gentvilo

Nuo naujųjų metų įsigaliojus didesniam akcizui už dujų balionus, degalinių tinklas „Jozita“ čekiuose pradėjo žymėti, kad tai yra „Tėvynės Sąjungos-Konservatorių ...
2024-01-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This