P0

Svarbu, Transportas

Galimybės atsiskaityti kortele autobusuose teks palaukti (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-05-28


Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) kovo pabaigoje VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) nurodžius nutraukti konkursą dėl atsiskaitymo bekontaktėmis bankų kortelėmis viešajame transporte paslaugos, tokia naujovė uostamiestyje gali atsirasti nebent tik kitais metais.

Naujoji el. bilieto įranga yra pritaikyta bekontakčiam atsiskaitymui bankų kortelėmis, reikia tik IT sprendimų ir licencijų. Martyno Vainoriaus nuotr.

VPT teigimu, KKT konkurso sąlygose buvo numačiusi perteklinius reikalavimus tiekėjams ir esą dirbtinai apribojo jų konkurenciją. Be to, konkursą esą reikėjo nutraukti ir dėl to, kad vėliau buvo tikslinamos konkurso sąlygos.

Konkurso laimėtoja paskelbta vienintelė jo dalyvė Estijos bendrovė „Ridango“, Klaipėdoje jau įdiegusi naująją elektroninio bilieto sistemą.

VPT nustatė, kad „Ridango“ pasiūlymas įvertintas netinkamai, nebuvo duomenų apie jos vidutines metines pajamas iš veiklos, susijusioms su informacinių sistemų kūrimu.

Laikinasis KKT vadovas Andrius Samuilovas teigė, kad konkursas buvo nutrauktas, sutartis su estais nebuvo pasirašyta.

„Dalykas naujas, jei ir suklydom kažkur, taisysimės. Tik dabar dėl per karantiną labai smukusių pajamų lėšų tokiai investicijai nebeliko. Jei srautai atsistatys, konkursą būtų galima bandyti vėl skelbti metų pabaigoje arba kitų pradžioje. Kad toks atsiskaitymo būdas būtų aktualus parodė ir koronaviruso krizė, kai užsidarė tradiciniai bilietų platinimo taškai – negalėjo jų parduoti nei vairuotojai, nei kioskai. Be to, sumažėja inkasavimo apimtys, rūpesčiai vairuotojams dėl grąžos, per didelių banknotų ir panašiai”, – sakė A. Samuilovas.

Pasak jo, pati naujoji el. bilieto įranga yra pritaikyta tokiai paslaugai, tad reikia tik IT sprendimų, licencijų.

Pašnekovo teigimu, tokia paslauga kartu su naująja el. bilieto sistema nebuvo iškart diegiama, nes senoji vos vos besilaikė ir buvo siekiama kuo greičiau jos atsisakyti, o bekontaktis atsiskaitymas paliktas ateičiai.


Transporto straipsnių vidus kompas

2020-05-28

2 komentarai “Galimybės atsiskaityti kortele autobusuose teks palaukti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt