P0

Politika, Svarbu

Virš naujojo Uosto direkcijos vadovo galvos – ir politikų debesys (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-06-03


Dar balandžio pradžioje Susisiekimo ministerijai naujuoju Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovu iš 13 buvusių kandidatų konkurse išrinkus Algį Lataką, pastarasis iki šiol oficialiai negali pradėti eiti šių pareigų ne tik dėl to, kad jau antras mėnuo negaunama tokiais atvejais būtinų spec. tarnybų pažymų, bet ir dėl trečiadienį Seime iškilusių naujų nenumatytų aplinkybių.

Konkursą laimėjęs A. Latakas iki šiol negali eiti savo pareigų. Palmiros Mart nuotr.

Čia vykusiame Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje turėjo būti išklausyti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymai dėl Uosto direkcijos vadovo konkurso vykdymo skaidrumo aplinkybių, tačiau vos jam prasidėjus, kilo nesusipratimų tarp Seimo narių ir ministerijos atstovų.

Paaiškėjo, jog komisijos nariai iš susisiekimo ministro negavo jų klausimus patvirtinančių prašytų dokumentų kopijų, prisidengus neva duomenų apsaugos reglamentu.

Pusvalandį padiskutavus apie tai, kas yra aukščiau – įslaptinta informacija, su kuria minėtos komisijos nariai turi teisę susipažinti, ar duomenų apsauga, galiausiai nuspręsta dar kartą šį klausimą svarstyti po savaitės, ministrą įpareigojant iki tol pateikti prašytų dokumentų kopijas.

Jurgis Razma teigė norįs matyti, kaip koks komisijos narys už kokį kandidatą balsavo, o jei tam truko duomenų apsauga, pavardes esą galima nuasmeninti.

„Na, jau atrodo kažkoks piktnaudžiavimas. Pirmą kartą, kai buvo kviečiama į posėdį, irgi buvo išsisukinėjama, dabar vėl matome, kad bandoma dangstysis už to duomenų apsaugos momento”, – sakė komisijos narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė.

Posėdyje priminta, jog A. Latakas jau ir anksčiau esą yra turėjęs interesų konfliktų, tad klausta, kaip jis dirbs, jei nuo daugelio klausimų privalės nusišalinti, juoba kad šios strateginės reikšmės pareigos, pasak vienos iš komisijos narių, „yra ne senelių namų direktoriaus postas”.

A. Bilotaitė kartu su dar keliais komisijos nariais buvo už tai, kad Uosto direkcijos konkurso medžiaga būtų perduota prokuratūrai įvertinti, tačiau po balsavimo galiausiai nuspręsta susisiekimo ministrui suteikti paskutinį šansą, prie Uosto direkcijos vadovo išrinkimo skaidrumo aiškinimosi grįžtant dar po savaitės, į posėdį pakviečiant ir Duomenų apsaugos inspekcijos atstovą.

Po balsavimo Seimo narys Julius Sabatauskas patarė ministrui „vyti lauk” tokius teisininkus, kurie patarinėja esą Uosto direkcijai gali vadovauti žmogus, net jei ir nebūtų gauta leidimo jam dirbti su slapta informacija.


2020-06-03

2 komentarai “Virš naujojo Uosto direkcijos vadovo galvos – ir politikų debesys”

    • aš tai tamsuolis, bet man aišku kaip dieną ir nieko čia tamsaus. Valstiečiai ima uostą ir geležinkelius, konservatoriai nori pasilikti sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt