Virš naujojo Uosto direkcijos vadovo galvos – ir politikų debesys (2)

Politika, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2020-06-03

Dar balandžio pradžioje Susisiekimo ministerijai naujuoju Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovu iš 13 buvusių kandidatų konkurse išrinkus Algį Lataką, pastarasis iki šiol oficialiai negali pradėti eiti šių pareigų ne tik dėl to, kad jau antras mėnuo negaunama tokiais atvejais būtinų spec. tarnybų pažymų, bet ir dėl trečiadienį Seime iškilusių naujų nenumatytų aplinkybių.

Konkursą laimėjęs A. Latakas iki šiol negali eiti savo pareigų. Palmiros Mart nuotr.

Čia vykusiame Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje turėjo būti išklausyti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymai dėl Uosto direkcijos vadovo konkurso vykdymo skaidrumo aplinkybių, tačiau vos jam prasidėjus, kilo nesusipratimų tarp Seimo narių ir ministerijos atstovų.

Paaiškėjo, jog komisijos nariai iš susisiekimo ministro negavo jų klausimus patvirtinančių prašytų dokumentų kopijų, prisidengus neva duomenų apsaugos reglamentu.

Pusvalandį padiskutavus apie tai, kas yra aukščiau – įslaptinta informacija, su kuria minėtos komisijos nariai turi teisę susipažinti, ar duomenų apsauga, galiausiai nuspręsta dar kartą šį klausimą svarstyti po savaitės, ministrą įpareigojant iki tol pateikti prašytų dokumentų kopijas.

Jurgis Razma teigė norįs matyti, kaip koks komisijos narys už kokį kandidatą balsavo, o jei tam truko duomenų apsauga, pavardes esą galima nuasmeninti.

„Na, jau atrodo kažkoks piktnaudžiavimas. Pirmą kartą, kai buvo kviečiama į posėdį, irgi buvo išsisukinėjama, dabar vėl matome, kad bandoma dangstysis už to duomenų apsaugos momento”, – sakė komisijos narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė.

Posėdyje priminta, jog A. Latakas jau ir anksčiau esą yra turėjęs interesų konfliktų, tad klausta, kaip jis dirbs, jei nuo daugelio klausimų privalės nusišalinti, juoba kad šios strateginės reikšmės pareigos, pasak vienos iš komisijos narių, „yra ne senelių namų direktoriaus postas”.

A. Bilotaitė kartu su dar keliais komisijos nariais buvo už tai, kad Uosto direkcijos konkurso medžiaga būtų perduota prokuratūrai įvertinti, tačiau po balsavimo galiausiai nuspręsta susisiekimo ministrui suteikti paskutinį šansą, prie Uosto direkcijos vadovo išrinkimo skaidrumo aiškinimosi grįžtant dar po savaitės, į posėdį pakviečiant ir Duomenų apsaugos inspekcijos atstovą.

Po balsavimo Seimo narys Julius Sabatauskas patarė ministrui „vyti lauk” tokius teisininkus, kurie patarinėja esą Uosto direkcijai gali vadovauti žmogus, net jei ir nebūtų gauta leidimo jam dirbti su slapta informacija.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Virš naujojo Uosto direkcijos vadovo galvos – ir politikų debesys”: 2

  1. Aiškiaregys parašė:

    Aiškus reikalas, kad reikalas tamsus…

    • aiškiaregiui parašė:

      aš tai tamsuolis, bet man aišku kaip dieną ir nieko čia tamsaus. Valstiečiai ima uostą ir geležinkelius, konservatoriai nori pasilikti sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Jubiliejinė Jūros šventė - su himnu ir fejerverku 

„Į jūrą visa Lietuva“ – kaip ir prieš 90 metų kitą savaitgalį kvies Jūros šventė. Jai šįkart sukurtas ir himnas, ...
2024-07-16
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Visuomenei pristatys žaliojo vandenilio gamybos projektinius pasiūlymus

Klaipėdos uostas tikisi jau po poros metų tapti pirmuoju Lietuvoje ir Baltijos šalyse gaminančiu ir tiekiančiu žaliąjį vandenilį laivams, viešajam ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Nyderlandų jūrinio verslo atstovai domėjosi bendradarbiavimu su kolegomis iš Klaipėdos

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi Nyderlandų kompanijos „Oceanwide” atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Klaipėdoje veikiančiomis jūrinio verslo įmonėmis, jūrininkų rengimo ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This