P0

Uostas ir jūra

Kurėnas grįžta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-04


Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Sud 1″ po daugiau nei pusės metų remonto trečiadienį Drevernos uostelyje buvo nuleistas į vandenį.

„Laukia labai sunkus plaukimas į Juodkrantę, bet aš įsivaizduosiu, kad tėvas šalia stovi“, – sakė Romualdas Adomavičius. Alfonso Mažūno nuotr.

Kurėno kapitonas, muziejaus direktoriaus pavaduotojas – vyr. fondų saugotojas Romualdas Adomavičius sako, kad jeigu neišryškės jokių problemų, laivas pajudės link Juodkrantės, kur suplauks senųjų laivų replikos pirmajam regatos „Burpilis“ etapui.

Pernai liepą kurėnui patekus į audrą Kuršių mariose, žuvo Romualdo tėtis, ilgametis muiejaus istorikas Romaldas Adomavičius. Po nelaimės laivas buvo ištrauktas iš marių ir nugabentas remontui į jo statytojo Vaidoto Bliūdžiaus dirbtuves.

R. Adomavičius sako, kad tėčio atminimas bus gyvas, kol bus gyvi šie laivai.

„Laukia labai sunkus plaukimas į Juodkrantę, bet aš įsivaizduosiu, kad tėvas šalia stovi“, – sakė istorikas.

Kurėną restauravo laivadirbys Vaidotas Bliūdžius su meistru Audriumi Paičiumi, trimis pameistriais ir savanoriais. Jis prieš 19 metų su Romaldu Adomavičiumi ir statė šį laivą.

Kurėną restauravo laivadirbys Vaidotas Bliūdžius su meistru Audriumi Paičiumi, trimis pameistriais ir savanoriais. Jis prieš 19 metų su Romaldu Adomavičiumi ir statė šį laivą. Alfonso Mažūno nuotr.

„Per katastrofą laivas nebuvo taip stipriai pažeistas, kad nebūtų galima jo restauruoti ir vėl plaukioti, – sakė V. Blūdžius. – Remontuoti teko ne tik audros padarinius, bet ir tvarkyti laiko padarytą žalą: išpuvusias ąžuolinio korpuso bei pušinio dugno dalis. Buvo pagamintas ir naujas eglinis stiebas, keičiamos surūdijusios, kalvių darbo, vinys”.

Naujas, beveik 7 metrų ilgio bures laivui pasiuvo kito rusniškio laivadirbio – Simo Knapkio – uošvė.

R. Adomavičius sako, kad ir šį karantininį sezoną kurėnas planuoja plaukioti. Po „Burpilio“ regatos ketinama dalyvauti naktinėje Mingės flotilėje, regatos „Burpilis“ II ir III etapuose nuo Preilos iki Klaipėdos, Dangės flotilėje per Jūros šventę, festivalyje Juodkrantėje, žuvienės čempionate rugsėjį, muziejaus rengiamuose edukaciniuose plaukiojimuose.

„Kurėnas „Sud 1″ turi plaukti”, – pritaria ir Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. A. Mažūno nuotr.

„Kurėnas „Sud 1″ turi plaukti, – pritaria ir Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – To norėjo ir jo statytojas šviesios atminties Romaldas Adomavičius. „Sud 1“ yra Lietuvos jūrų muziejaus plaukiojantis eksponatas, pastatytas pagal originalų pavyzdį. Tad po nelaimės net nekilo abejonių, kad jį reikia restauruoti ir toliau naudoti“.

Kurėnas – dvistiebė plokščiadugnė burinė valtis, naudota Kuršių nerijos žvejų iki XX amžiaus šeštojo dešimtmečio.


  2020-06-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt