P0

Kriminalai ir nelaimės

Senjorė išvengė atsakomybės už neteisėtą skolinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-04


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose ketvirtadienį paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje garbaus amžiaus senjorė Modesta Balsienė kaltinta neteisėtai skolinusi pinigus fiziniams asmenims.

publicdomainpictures.net nuotr.

Anot teismo pranešimo, byloje nustatyta, kad moteris nuo 2004 iki 2013 m. neteisėtai, neturėdama leidimo vertėsi finansine veikla, neįregistravusi individualios veiklos, siekdama ekonominės naudos, neteisėtai, versliškai teikė fiziniams asmenims paskolas. Ji pagal sudarytas rašytines sutartis, kuriose neišskirtas palūkanų mokėjimas, tačiau nurodoma skolinama suma kartu su iš anksto apskaičiuotomis palūkanomis, taip pat pagal vekselius ir žodines sutartis įvairiomis sumomis, nuo pusantro tūkstančio iki daugiau kaip 72 tūkstančių eurų suteikė ne mažiau kaip 21 paskolą iš viso už daugiau kaip 274 tūkstančius eurų ne mažiau nei 15 fizinių asmenų.

Senjorė neprisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir teigė skolindavusi žmonėms pinigus norėdama jiems padėti ir už paskolintus pinigus negaudavo jokio atlygio.

Bylą nagrinėjęs teisėjas Svajūnas Bliudsukis nusprendė, kad M. Balsienė padarė jai inkriminuotą nusikalstamą veiką, nedeklaravo ir nemokėjo mokesčių į valstybės biudžetą.

Teismo vertinimu, moters žodžius apie geranorišką pagalba žmonėms skolinant pinigus paneigia liudytojų parodymai, sudarytos paskolos sutartys ir teismų sprendimai civilinėse bylose, iš kurių matyti, kad ji siekdavo ne tik atgauti skolą ir patirtas bylinėjimosi išlaidas, bet ir reikalaudavo palūkanų pagal įstatymą.

Kartu teismas pripažino, jog M. Balsienė jau yra nebepavojinga, senyvo amžiaus, serga sunkiomis ligomis, skolinimo veiklos nebevykdo nuo 2013 m., todėl pripažintina, kad dėl esamos sveikatos būklės kaltinamoji naujų teisės pažeidimų, tikėtina, nepadarys. Todėl teismas, atsižvelgdamas į padarytos nusikalstamos veikos sunkumą, pavojingumo laipsnį, moters asmenybę, jos sveikatos būklę, padarė išvadą, jog ji yra atleistina nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamoji byla dėl padarytos nusikalstamos veikos nutraukta.

Tokį nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


2020-06-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt