P0

Veidai

Ligitai Girskienei – dar vienas apdovanojimas (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-05


Įkandin ketvirtadienio vakarą gautos Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimų Atviros visuomenės piliečio nominacijos, Klaipėdos miesto tarybos narei, aktyviai kovotojai už ekologiją, prieš smarvę ir taršą Ligitai Girskienei bus įteikta ir Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos premija.

Ligita Girksienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Premijai buvo pasiūlyti penki kandidatai. Kaip sakė vertinimo komisijos pirmininkas, aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis, L. Girskienė išrinkta už itin aktyvią ir visuomenei naudingą veiklą atkakliai ir ryžtingai kovojant su aplinkos tarša.

„Jos pavardė po šalį sudrebinusio vadinamojo „Grigeo“ skandalo tapo žinoma visoje Lietuvoje. Tai Ligita Girskienė kartu su kitais aktyviais Klaipėdos miesto ir rajono visuomenininkais iškėlė versiją prokurorams apie galimą nusikalstamą Kuršių marių taršą nuotekomis iš AB „Grigeo Klaipėda“. Visuomeninėje veikloje Ligita Girskienė aktyviai dalyvauja jau dešimtmetį, ketvirtus metus vadovauja asociacijai „Klaipėdos Marių bendruomenė“, yra išrinkta miesto savivaldybės tarybos nare. Ji buvo viena iš iniciatorių, kurie prieš dvejus metus kreipėsi į Vyriausybę ir paprašė sudaryti darbo grupę taršos problemoms Klaipėdoje tirti ir spręsti, pati aktyviai dalyvavo darbo grupės, kuri ruošė aplinkosaugos reikalavimus griežtinančių teisės aktų pakeitimus, veikloje. Kovai su tarša uostamiestyje Ligita Girskienė skiria ne tik savo pastangas, bet ir telkia bendruomenę, organizuoja mitingus, renka gyventojų parašus”, – rašoma ministerijos pranešime.

„Manau, kad šis apdovanojimas priklauso ne man, o visai mūsų Klaipėdos bendruomenei, aktyviai kovojančiai už švarią aplinką, todėl laimėtą piniginę premiją skiriu tęsti mūsų darbams. Už gautus pinigus tobulinsime interneto svetainę, registruojančią gyventojų skundus, vyksime į kaimynines šalis pamatyti elektroninių nosių, kurios fiksuoja kvapus, domėsimės kaip Europos uostai tvarkosi su dulkėmis ir panašiai. Visą informaciją skelbsiu Facebook grupėje „Pietinė Klaipėda smirda“. Ačiū, visiems, kurie prisidedate, kad mūsų mieste gyventi būtų švariau”, – taip šį įvertinimą komentavo pati L. Girskienė.

L. Girskienė – keturioliktoji Česlovo Kudabos premijos laureatė. Ši premija skiriama kas dveji metai šalies visuomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms arba jų nariams, kitiems asmenims už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

Pirmasis šią premiją, kai ji buvo pavadinta Česlovo Kudabos vardu, 1998 m. pelnė Dzūkijos nacionalinio parko ekologas, rašytojas Henrikas Gudavičius, 2000 m. – buvęs mokytojas Aleksandras Žalys, 2002 m. – tuometis Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius Evaldas Navys ir „Tėviškės gamtos“ vyriausiasis redaktorius Juozas Stasinas, 2004 m. – televizijos žurnalistė Dalia Juočerytė ir mokytojas Valentinas Padriezas, 2006 m. – rašytojas Gediminas Isokas, 2008 m. – gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, 2010 m. – gamtininkas prof. Ričardas Kazlauskas, 2012 m. – Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas prof. Algirdas Stanaitis, 2014 m. – savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ vyriausias redaktorius Augustas Uktveris, 2016 m. – dr. Algirdas Knystautas, judėjimo „Už gamtą“ vadovas, 2018 m. – ornitologas dr. Eugenijus Drobelis.


  2020-06-05

  5 komentarai “Ligitai Girskienei – dar vienas apdovanojimas”

  1. AvatarK (IP: 84.15.182.165)

   Jau pamiršot, kad pati ji etikos principus buvo pazeidusi

  2. Avatargyventojas (IP: 78.58.143.180)

   panasu, kad teisybe pagaliau triumfuos!!!!!! labai dziaugiuosi uz Ligita, ji verta visu siu ivertininimu ir dar daugiau! Valio valio, kad jos darbas matomas ir vertinamas.

  3. AvatarSveikinimai (IP: 83.179.104.250)

   Tai yra pergalė prieš grubliausko/taraškevičiau neliečiamą mafiją. Ačiū. Kovokim toliau kol šitie du nevykėliai bus tinkamai “apdovanoti”

  4. AvatarElena (IP: 90.138.104.137)

   Nuostabus rytas . Labai malonu skaityti , kad pagaliau įvertintas žmogus , kuri daugiau nei 10 m yra aktyvi miestietė . Nuoširdžiai sveikinu . Pagarba Ligitai .

   • Avatarklaipėdietė, Didžiosios Vitės gyventoja (IP: 78.57.230.119)

    Visiškai pritariu p.Elenai !😁 Svarbu turėti GERĄ ir AKTYVŲ organizatorių !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt