P0

Uostas ir jūra

„Klaipėdos naftą“ pasiekė pirmasis istorijoje naftos krovinys iš JAV

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-06


Prie valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta“ krantinių penktadienio vakarą prisišvartavo tanklaivis „NS Captain”, atgabenęs 77 tūkst. t žaliavinės naftos krovinį iš JAV, skirtą Baltarusijos naftos produktų gamykloms.

Tanklaivis „NS Captain“ į Klaipėdą atplaukė iš Bomonto uosto (Teksaso valstija, JAV). Tai jau 8-asis šiemet tanklaivis su nafta, skirta Baltarusijai, kuri bus perpilta į geležinkelio cisternas ir transportuojama į Baltarusiją.

Prieš tai tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta į Klaipėdos uostą buvo atplaukęs gegužės viduryje. 87 tūkstančių tonų naftos krovinys tuomet buvo atgabentas iš Saudo Arabijos. Ankstesniais šių metų mėnesiais KN buvo perkraunama tanklaiviais atgabenta norvegiška ir rusiška nafta, kuri iki Baltarusijos buvo gabenama geležinkeliu.

„Tokie įvykiai verti atskiro įrašo energetikos istorijos puslapiuose. Pirmasis naftos krovinys iš JAV puikiai iliustruoja, kad KN veiklos strategijos šūkis – jungiame energetikos rinkas – ne tik skambi deklaracija popieriuje, bet realios mūsų veiklos pavyzdys. Džiaugiamės, kad taip galime kurti naudą tiek mūsų bendrovei, tiek ir savo klientams”, – pranešime spaudai cituojamas Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius.

Teigiama, kad KN terminalas tarp 13-kos pagrindinių Lietuvos, Latvijos ir Estijos terminalų yra antras pagal krovą ir užima apie 24 proc. rinkos. Per metus su esama infrastruktūra bei toliau užtikrindama ir kitų klientų srautus, KN gali perkrauti 3-4 mln. tonų žaliavinės naftos.

Artimiausioje įmonės investicinėje perspektyvoje – geležinkelio estakada ir daugiafunkcinė ištisinė krantinė. Baigus jos rekonstrukciją, KN vienu metu Klaipėdos naftos terminale galės priimti ir krauti 3 tanklaivius – iki šiol būdavo galimybė priimti tik du tanklaivius.


  2020-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt