P0

Transportas

Per pusantro mėnesio – 10 190 „elektrinių” kilometrų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-08


Nuo balandžio vidurio iki vasaros pradžios elektrobusai „Dancer“ Klaipėdos gatvėmis nuriedėjo 10 190 kilometrų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Žinoma, dvi iš daugiau nei 200 transporto priemonių, esančių bendrame viešojo transporto tinkle, nėra daug, kaip ir tie 10 000 kilometrų iš beveik 1 milijono bendros mėnesio ridos, tačiau miestas ruošiasi 2030 metų reikalavimams ne paskutinę minutę. Šalia elektrobusų jau beveik 30 proc. ridos yra atliekama su dujiniais autobusais, kurie gerokai mažiau taršūs nei įprasti dyzeliai”, – rašoma VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) pranešime.

Elektrobusai važinėjo 1 ir 8 maršrutais. Maksimali autobuso vienos dienos rida buvo 152 kilometrai.

„Pirmoji eksploatacijos patirtis rodo, jog lietuviškojo „Dancer“ patikimumas šiltuoju sezonu yra gana priimtinas. Eismo sąlygos ir mažesnis dėl karantino keleivių srautas leidžia patogiomis sąlygomis kaupti naudojimo patirtį, spręsti klaidas, tobulėti ir ruoštis ateičiai. Dažniausiai „Danceriai“ važiuoja 1 maršrutu, taip galbūt yra dėl patogaus trasos ilgio atitikimo technologiniams baterijos parametrams”, – rašo  KKT.

Remiantis kitų šalių skaičiavimais, pavasarį važinėję „Danceriai“ sutaupė apie 6 300 kg anglies dioksido lyginant su dyzeliu varomais autobusais. Visiškai nulinė buvo azoto oksidų ir kietųjų dalelių emisija.


  2020-06-08

  Vienas komentaras apie “Per pusantro mėnesio – 10 190 „elektrinių” kilometrų”

  1. AvatarKiek (IP: 88.118.203.19)

   Dioksido buvo “pagaminta” gaunant elektrą? Kiek elekrtos buvo panaudota, kiek kainavo . Straipsnis madingas, tik informacijos nedaug.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt