P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gedulo ir vilties dieną atidarė rekonstruotą Tremtinių skverą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-14


Sekmadienį Lietuvai minint 79-ąsias trėmimų pradžios metines, Klaipėdoje vidurdienį oficialiai atidarytas rekonstruotas Tremtinių skveras, esantis ties S. Daukanto ir I. Kanto gatvių sankryža.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš renginį tradiciškai paskelbta visuotinė tylos minutė, skirta pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Sovietinės represijos aukos, miestas buvo pagerbtas trimis karių salvėmis.

Memoriale esantį kryžių pašventino Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas Virgilijus Poškus.

Beveik 405 tūkst. eurų kainavusi bendrovės „Kavesta” vykdyta skvero rekonstrukcija buvo gerokai užtrukusi dėl strigusio granito plokščių tiekimo. O jas sudėjus labai greitai paaiškėjo, kad toks šviesus granitas yra labai teplus. Tada rekonstrukcijos projekto vadovas Mantas Daukšys pasiūlė impregnuoti granitą, tačiau Klaipėdos savivaldybės atsakingi specialistai nusprendė, jog granito danga skvere nebus impregnuojama, nes niekas tokiems darbams garantijos nesuteikia.

Ceremonijos metu kalbėjusi Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, jog pilnai skveras bus užbaigtas po poros savaičių, kai bus sutvarkytas apšvietimas.

ISTORIJA

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga likus dienai iki Lietuvos okupacijos metinių pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Iš viso išvežta apie 18 500 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG’o stovyklas. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis. Per savaitę, iki Vokietija užpuolė Sovietų sąjungą, ištremta apie 23 000 žmonių. 

1944-1953 m. ištremta dar apie 118 tūkst. Lietuvos gyventojų. Lageriuose, kalėjimuose, tremtyje žuvo apie 53 tūkst. žmonių.

Teigiama, kad Klaipėdoje šiuo metu dar yra apie 1500 buvusių tremtinių ir politinių kalinių. 

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-06-14

  2 komentarai “Gedulo ir vilties dieną atidarė rekonstruotą Tremtinių skverą”

  1. AvatarSaulė (IP: 78.61.175.206)

   Tai čia toks tremtinių, kurių skaičius nuolat mažėja, pagerbimas. Kuopelė politikų atliko formalią savo misiją ir išsiskirstė. O Šakalienė tai tikrai į “temą” su šviestuvais.

  2. Avatargėda (IP: 86.100.161.157)

   kai tokia diena ir vieta tapo vienos partijos rinkiminių lozungų reklama…ir sveikinu atvirą klaipėdą, kuri noriai dalijasi foto “tam tinkamų politikų” 😉

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt