P0

Miestas

Supažindins su Klaipėdos gatvėmis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-16


Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras kartu su uostamiesčio gidais ir Pantomimos teatru „A” parengė 10 ekskursijų – gatvių istorijų ciklą, kuris, anot centro direktorės Romenos Savickienės, gali tapti smagia miesto pažinimo pradžia.

Pirmoji jau birželio 19 d. bus pasakojama Herkaus Manto gatvės istorija. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jūsų lauks netikėti susitikimai, istorijos apie tai, kokie žmonės Klaipėdoje gyveno, ką dirbo ir kaip leido laisvalaikį, kodėl didžiausia per miesto centrą einanti gatvė pavadinta Herkaus Manto vardu, kokia žymi rašytoja gyveno Butsargių gatvėje ir ką slepia Salomėjos Nėries gatvė. Sužinosite ir kur galbūt skaniausios mieste varškės spurgos. Pažinkite Klaipėdą žingsnelis po žingsnelio, gatvė po gatvės – po lašą pažinimo džiaugsmo kiekvieną vasaros penktadienį!”, – rašoma centro pranešime spaudai.

Pirmoji jau birželio 19 d. bus pasakojama Herkaus Manto gatvės istorija, vėliau lauks pasakojimai apie Puodžių, Liepų, Stasio Šimkaus, Danės, Sinagogų, Salomėjos Nėries, Žvejų, Bangų ir Naujojo uosto gatves.

Ekskursijos pradžia – 19 val. Kaina asmeniui – 10 Eur. Daugiau informacijos tel. +370 687 52051, tic@klaipedainfo.lt.

ISTORIJA

Pirmos gatvės Klaipėdoje atsirado XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje tarp Dangės upės ir dabartinės Didžiosios Vandens gatvės. Jos buvo siauros, nelygios, mažai tegrįstos. Pavadinimų gatvės neturėjo – namus vadindavo pagal savininkų pavardes, o sistemingai įvardinti gatves pradėta tik po 1768 metų. Tačiau miestiečiai pagrindinėms gatvėms vardus buvo sugalvoję žymiai seniau. Pavadinimai formavosi natūraliai. Tos gatvės, kurios išsivystė iš tranzitinių kelių, vadintos miestų, į kuriuos šie keliai ėjo, vardais, pvz., Liepojos, Tilžės. Nemažai gatvių vadinta amatininkų vardais: Kalvių, Kepėjų, o ypač Vitės rajone – tik uostamiesčiams būdingais vardais: Inkaro, Grandinių, Locų ir t.t. 


  2020-06-16

  Vienas komentaras apie “Supažindins su Klaipėdos gatvėmis”

  1. AvatarEglė (IP: 78.57.193.166)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt