AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojų kreipimasis į generalinį direktorių (32)

Mums rašo
AB „Klaipėdos vanduo“ kolektyvas
2020-06-17

AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai kreipiasi į bendrovės generalinį direktorių Benitą Joniką, norėdami išsiaiškinti tikslus, kurių siekia naujasis įmonės vadovas.

Kreipiamasi per spaudą, nes bendrovės darbuotojai yra įbauginti, bendrovėje tvyro baimės atmosfera, bet koks darbas praranda prasmę.

Tam pasitarnavo ir visa virtinė atleidžiamų darbuotojų, kurie išdrįso bent kiek pasisakyti prieš ar pakritikuoti atėjusią „Pokyčių komandą“.

2019 m. gruodžio 17 d. AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos narys, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Alenas Gumuliauskas, atleidžia, Teisės ir bendrųjų reikalų departamento direktorę Jūratę Spudulienę, finansų departamento direktorę Aldoną Jonaitienę ir plėtros departamento direktorių Vytautą Valantiną, vėliau generalinis direktorius Benitas Jonikas atleidžia vyr. buhalterę Irmą Lubauskienę.

Šiuo įtemptu bendrovei laikotarpiu 2020 m.  gegužės 20 d. objekte, svarbiame nacionaliniam saugumui, Klaipėdos miesto nuotekų valykloje Dumpiuose atsitinka įvykis, kuris ne tik papiktina AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojus, bet ir išgąsdina.

Pasibaigus darbui ir visiems darbuotojams, išskyrus budintį dumblo ūkio operatorių, išvažiavus, 18 val. 23 min. į objektą atvažiuoja AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas nuosavu automobiliu (dirbti pradėjo tik kovo mėnesio gale) ir įsiveža į teritoriją 4 pašalinius asmenis, nedirbančius AB „Klaipėdos vanduo“.

Įeina į administracinį pastatą kartu su atvykusiais asmenimis. Juos pasitikusiam dumblo ūkio operatoriui Andriui Tomašauskui liepia pasišalinti iš pastato.  Atvykėliai pastate prabūna iki 19 val. 46 min. Centrinės dispečerinės operatoriui (budintis visą parą) liepia tylėti apie minėtą vizitą.

4 pašaliniai asmenys į pastatą įėjo nešini kuprinėmis, įrankių dėžėmis bei instrumentais rankose. Visa tai užfiksavo įmonėje esanti video stebėjimo sistema.

Minėtame pastate yra nuotekų valyklos SCADA sistemos valdymo serveriai, rezervinė dispečerinė valdyti nuotekų valyklą, kita svarbi įranga. Viskas vyksta be materialiai atsakingo už objektą asmens žinios, kuris taip pat yra šios nuotekų valyklos viršininkas, bei profesinės sąjungos pirmininko Timofej Muravjov.

Apie apsilankymą Klaipėdos miesto nuotekų valykloje nepranešama jokiam atsakingam personalui.

Atlikti veiksmai sukelia įtarimų, todėl prašome atsakyti į šiuos klausimus:

1. Ar įleistieji į nacionaliniam saugumui reikšmingą objektą asmenys nėra Lietuvos Respublikai priešiškų valstybių spec. tarnybų agentai?

2. Kokiu tikslu buvo šis vizitas?

3. Prašome paaiškinti, kokiomis poveikio priemonėmis buvo paveikta nuotekų valyklos technologinio valdymo schemos ir serveriai ir ar tai gali sukelti pavojų Klaipėdos miestui ir jos gyventojams?

4. Kas buvo pagrobta ar kaip tik buvo palikta kompromituojanti medžiaga?

5. Ar vizitas nebuvo surištas su profesinių sąjungos pirmininku, su tolimesne perspektyva pastarąjį šantažuoti?

Lauksime atsakymo spaudoje, nes kitokio atsakymo mes iš Jūsų bijome.

Nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija

Žymos: | | | |

Komentarai (32):

Atsakymai į “AB „Klaipėdos vanduo“ darbuotojų kreipimasis į generalinį direktorių”: 32

 1. Tima parašė:

  Prie Makūno nebuvo jokių darbuotojų skundų, visi darbuotojai kaip ir pats Makūnas gyveno ramiai ir laimingai: algos geros-, vaistinėlė turtinga vaistais vietoje, prisiėmę turtingą „Kveterantą” Grigeo, leido jam veltui naudotis NT terirorija, vamzdynais veltui ir pn. Ir ….leido NAIKINTI MARIAS, ŽUVIS … Iš kur dabar atsirado ta profsąjunga ? Pirmininkas Timofej Muravjov? Kur tamsta, Muravjov, buvote 10 m. ir nematėte kas darosi NT Dumpiuose? Kodėl smirda dumblas, kt? Ir t.t. Kodėl tylėjote?
  Pagalvokit tik, direktorius turi „pastarti” su profs. pirmininkų ir pasakyti kas į jo vadovaujamą įstaigą ateina? Gal tas MURAVJOV reikalaus naujam direktoriui pasisakyti kas ,kada pas jį ateina? Dega padai „Kl. v” daugeliui. Juk ką tik reiškia Špučys dir, pavaduotojas, savivaldybė vyr. finansistės Špučienės vyras?
  O kur bendrovės stebėtojų taryba, valdyba? Ir ten , „seni’ savivaldybės kadrai Užuojauta naujam direktoriui, ir sėkmės kovooje su stagnacija, už saugų nuotekų, dumblo tvarkymą
  -valymą vardan sveikų mus supančių vandenų…

  • Vandentiekis parašė:

   Kokios geros algos? Makūno patikėtinių direktorių nerealiai geros, neadekvačios, didesnės už miesto merą, premjerą- 3000. O kitų geros? 600-700 €? Todėl bus dėkingi iki grabo lentos. Prasigyveno hebrytė. O dabar kaip,naujiesiems direktoriams nelabai sumažinsi. Ir naujajam gerai….Varo tokiom pat algom. O Špučys sėdi sau tyliai ramiai nepersistengdamas ir vargo nemato.

 2. Hibarcikas parašė:

  O kas galėtų paneigti, kad dirikas buvo lindęs tam, kad galėtų prisiimti Grigeo kaltę ant įmonės, o pats gautų asmeninę naudą su daug nulių, ir po to dingtų kai viskas nurimtų.

 3. .... ) parašė:

  Super pilotazas ,esme kokiam kontekste paduota o visai kontekstas pozutivus kaip vienos taip ir kitos puses !ptitariu vadovo permainom!
  Ja v vesennem lesu…. vozmesh banku s gruntom u vodochranilisha i privizesh , press konferencija potom v filme bila kofda final zadeistvovanno bakteriologicheskoe oruzie , izera,vodovhranilidha, reki vse eto v planah kotorie utverzdenni visshim rukovodstbom kotorie lichno chital (kal v filme )

 4. Sarmatas parašė:

  Na ir kaip su tokiu direktoriumi galima dirbti, prarado pasitikėjimą nuo pat darbo pradžios. Metodai tokie, kad NKVD tyliai rūko kampelyje susigūžę ir rauda. Ir kodėl miesto valdžia tyli bei nieko nesako ir nieko nedaro. Gal jie išvien su šita Vilniaus mafija?

 5. TRAUKŪNAS 2023 parašė:

  1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj. REGATOS vietoj.

  2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

  Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
  rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… … …

 6. Samokslo teorija parašė:

  Pries 13 dienų Grigeo darbuotojai, šiandien Vandens darbuotojai. 13 = velnio tuzinas. Sutapimas? Ne į gerą, oi ne į gera

 7. Darbuotojas parašė:

  Sąmokslo teorijų kūrėjai ir rašliavų rašytojai, kas Jums davė teisę rašyti visų įmonės darbuotojų vardu? Ko tylėjote visą mėn.? Jeigu jums ar vadovui ir profsąjungos pirmininkui T. Muravjov, kilo klausimų – reikėjo kreiptis tiesiogiai į gen. direktorių dėl paaiškinimo. O dėl konfidencialių technologinių procesų paviešinimo gen. direktorius turėtų kreiptis į prokuratūrą.

  • Tohibara parašė:

   Koks dar darbuotojas , greičiau vienas iš Trojkos.

  • Darbuotojui parašė:

   Apie ką kalbate Jonikas technologinius procesus išmano? Su keturiais nežinomaisiais? Tai ko slepiasi? Kodėl niekas policijos neiškvietė?

  • Varklius parašė:

   Tai gal pats būsi iš Vilniaus brigadų smogiamojo būrio. Tokių kaip tu vandentiekyje yra lygiai 3, jeigu neskaitysi valdybos narių, ten tai visai vieni Klaipėdos priešai. Neduok pavalgyti, duok pakenkti Klaipėdai

  • Moisha parašė:

   Bijo Timocha, bijo, į kelnytes šika, Pirmas nulėkė Benkai subinę lyžtelėti. Niekam darbo prarasti nesinori, bet nesupranta kad Vilnietis į jo vietą yra numatytas

 8. TAI GAL MUSU DUDORIUS REZ KOKI ZODI APIE SAVO UKI? AR GALVOJE TIKTAI TANCY, PLIASKI, PROSTO TUTKI? parašė:

  .

  • Er parašė:

   Dudoriu reik mest lauk, mieste tiek problemu o jis tik susitikimai, ekskursijos ir kiti trečiaeiliai dalykai miestas akyse degraduoja…..

  • Reikia ieškoti parašė:

   Dūdorius kelinta savaitė dingęs. Vietoje jo Cesiulis net juosteles karpo. Gal kas žino, kas atsitiko? Viešumoje savo perlų nuo koronaviruso laikų nebegirdėti. Gal užmiršo, kuo dirba?

 9. Leja parašė:

  Aš irgi siūliau kreiptis į rimtą žurnalistą kad atliktų išsamų tyrimą ir parodytų per televiziją visai tautai kas darosi su Klaipėdos įmonėmis. Kažkas nesuvokiama, kad nėra kokios tvarkos ir baudžiamumo.

 10. To dar nebuvo parašė:

  Benito pareguliavo nuotekų valyklos sistemas kai kuriems teršėjams naudinga linkme? Ko savivaldybė kaip šūdo prisėmusi tyli? Laukia, kol viskas pasipils? iš kur prirenkat jūs tokių veikėjų, Neniškiai ir Grubliauskai?

 11. Nesistebėkite parašė:

  O Savivaldybė, akcininkė tyli. Turbūt pati nesusigaudo kas vyksta. Tylėjo ir kai Makūnas vadovavo. Tas taip pat darė ką norėjo ir kaip norėjo. Visoms savo užmačioms gaudavo ten pritarimą. Ir mylėjo jis tik kelis, savo išrinktuosius, pasisodinęs juos be jokių konkursų į šiltas kėdes. Tiems keliems atlyginimus visokiom gudriom priemonėm išdidino iki 3000 e. į rankas, leido įsigyti naujus automobilius su kuriais važinėjo tikrai ne darbo reikalais. Ir nepersidirbdavo tie mylimieji ir didelių gebėjimų nereikėjo. Išsilavinimo taip pat. Jais galėjo dirbti bet kas. Tik kad geras dėdė į tą kėdę už 3000 € pasodintu. Ir važiuojam. Daug proto nereikia. Visi kiti specialistai vandenyse arė kaip vergai už grašius (600 eurų). Tik nebuvo atviros Klaipėdos, kur paprasti žmonės galėtu išsakyti savo skaudulius. Būtumėte irgi visko išgirdę ko negirdėjote.

  • Žiūrėk į ateitį parašė:

   Nerašykite laiškų į praeitį. Ateitis dar labiau miglota. Vergai liko – niekas nepasikeitė – dirba už 600-700 eu. Tik dabar jų liks dar mažiau, o palikti turės padaryti ir visų atleistųjų darbą. O gal Benitas pats skaitiklių parodymus reguliuos, skaitiklius keis ir važiuos naktį avarijų likviduoti iš savo Vilniaus?

 12. Detektyvas parašė:

  Detektyvas ar kriminalas? Jeigu kas nors iš koektyvo klausė generalinio ir jis nepaaiškino, tai šitą medžiagą turėtumėt išsiųsti Grubliauskui, Neniškiui, Saugumui, galų gale paviešinkit respublikinėje spaudoje. Gal kuri nors žiniasklaida atliks žurnalistinį tyrimą? O gal ten įrengė pasiklausymo aparatūrą , gal suderinta su aukčiausia valdžia? Iš tiesų įtampos pas jus netrūksta, jeigu tylėsit sutraiškys po vieną, vienykitės!

 13. Teorija parašė:

  Niekas tik atėjęs iškart nepaskys, kad su įmone prastai (jei prastai). Turi stebėti ir panašiai. Suprasčiau jei po metų tokie rimti pakeitimai. Dabar šokas ir stresas darbuotojams. Kai direktorius tik atėjęs jau mėto beveik visus skyrių vadovus – supranti, kad ne įmones rezultatai rūpi.
  Italijoj mafija taip ima visas komunalines įmones – įvairių minčių kylą.
  #STT #berniukams_reikia_kombinuoti

 14. Vandenis parašė:

  Pateikta ne viso kolektyvo nuomonė, o kažkokios grupelės ar vieno darbuotojo nepasitenkinimas. Negalima savo nuomonės teikti, kaip viso kolektyvo. Kažkaip straipsnyje nurodytas laikas neatitinka su nuotraukose matomu laiku. Juokinga.

  • Vandenis2 parašė:

   Čia ne nuomonė ar darbuotojo nepasitenkinimas, o įvykis, faktas. O atsakymą tikiuosi norėtų žinoti ne tik „grupelė”, o visas kolektyvas

 15. Voblinas parašė:

  Visiškai neadekvati situacija. Garbingi žmonės, o tuo labiau tokių įmonių vadovai, taip elgtis neturėtų.

 16. Aukštas vadybos lygis! parašė:

  Kaip Sicilijoje. Ir prasideda grasinimai?

 17. Benito parašė:

  Viskas derinama su nenium, benito vykdo jo nurodymus.

 18. Įdomu parašė:

  Įdomu ! Špyga taukuota, įdomu ! Lauksime tęsinio !
  Šiaip tai „Klaipėdos vanduo” kuriamas naujas serialas, kas žanrą įvardys ?

 19. Anonimas parašė:

  Nesuprantama savivaldybės adminsracijos ir politikų pozicija. Kas čia vyksta? Ar tik Vilniaus berniukai nenori pasiplenyti, o paskui dingti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Dėl planinių darbų dalis klaipėdiečių šeštadienį neturės vandens

„Klaipėdos vanduo“ informuoja, jog šį šeštadienį, gegužės 18 d., bus vykdomi planiniai vandentiekio tinklų modernizavimo darbai, todėl laikotarpiu nuo 8.30 ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Regionas

Maisto atliekas jau raginami rūšiuoti ir neringiškiai bei kurorto svečiai

Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This