P0

Miestas

Pradėjo veikti smarvės registravimo platforma (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-18


Ketvirtadienį pradėjo veikti nauja Klaipėdos gyventojų iniciatyva – interneto svetainė  „Klaipėdos kvapas“.

Anot jo iniciatorių, tai – socialinis aplinkosaugos projektas, kurio pagrindinis tikslas – realiu laiku registruoti miesto gyventojų skundus apie taršą bei nemalonius kvapus mieste ir juos realiu laiku perduoti atsakingoms institucijoms: Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai ir Aplinkos apsaugos departamentui.

„Miesto gyventojai yra stipriai nusivylę aplinkosaugos institucijų abejingumu ir neveiksnumu, mums pabodo nuolatiniai nesėkmingi bandymai prisibelsti į atitinkamų institucijų duris. Esant taršos protrūkiams po darbo valandų arba savaitgaliais – galimybės registruoti skundus išvis nėra. Skambučiai trumpuoju skubios pagalbos telefonu 112 – taip pat ne išeitis, sulaukiame tik siūlymo kreiptis į aplinkosaugininkus, kurie, kaip ir kitos valstybinės institucijos, dirba tik nurodytomis valandomis darbo dienomis. Todėl labai džiaugiuosi šio internetinio puslapio atsiradimu ir bendruomenės palaikymu įgyvendinant šią iniciatyvą. Tai suteiks galimybę kiekvienam miesto gyventojui skundus apie taršą jo gyvenamojoje aplinkoje registruoti bet kuriuo paros metu vos tik tai pajutus. Manau, kad tai yra didelis ir itin šiuolaikiškas žingsnis į priekį šioje kovoje su tarša mūsų mieste. Tikiu, kad tai išjudins esamų problemų sprendimą ir paskatins aplinkosaugos institucijų veiksnumą“, – pranešime cituojama pagrindinė projekto iniciatorė visuomenininkė, miesto Tarybos narė Ligita Girskienė.

Teigiama, kad internetiniame puslapyje www.klaipedoskvapas.lt užregistruoti skundai realiu laiku bus siunčiami į oficialiai nurodytus Aplinkos apsaugos departamento, Visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos elektroninius paštus. Visi duomenys yra automatiškai sisteminami, saugojami ir administruojami.

Nesulaukus atitinkamų institucijų veiksmų joms bus teikiami skundai su pateikiamais gyventojų registruotų skundų išrašais iš šios internetinės platformos.


2020-06-18

4 komentarai “Pradėjo veikti smarvės registravimo platforma”

  1. Jusu platforma kaip visada niekas neveikia kad kazka uzregistruoti kad TiPO jus sureguosit i pranesima, o smirda Klaipeda toliau, didziulis Aciu jums nemirtingieji valdininkai kai mes jusu prasom kad sustabdytumet smarves kvapa, jus nieko nedarot ! Ar jums su pirstu kaip maziems vaikams parodyti kad Milastina musu nuostabioji biokuro farbrikelis Nuodija zmones. Mogiliovo g. neimanoma atsidaryti lango, smirda tie rapsai belekaip.

  2. Netikiu, kad greitai bus rezultatai, bet su šia svetaine tikrai greičiau prisibelsime iki reikalingų institucijų. Džiaugiuosi Ligitos ir kitais aktyvistų iniciatyva.

  3. Kol nebus budinčių aplinkosaugininkų, tol niekas nesikeis, nes toks registravimas- ne faktas, kad buvo pažeidimų ir neparodoma iš kur jie atsirado…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt