Dėl Uosto direkcijos vadovų – skirtingi etikos sargų sprendimai (2)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-06-25

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį vienbalsiai nusprendė, kad Uosto direkcijos Uosto režimo ir technologijų departamento direktorius Egidijus Kuzmarskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Nustatyta, kad 2017, 2018 m. E. Kuzmarskis priėmė sprendimus, susijusius su Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ – patvirtino kasmetinio apsaugos patikrinimo aktą, pavedė atlikti neeilinį uosto įrenginio (terminalo) apsaugos patikrinimą ir kt. Šioje kompanijoje dirba ir jos akcijų turi E. Kuzmarskiui artimi asmenys.

VTEK aiškinosi ir Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo elgesį. Tirtos aplinkybės, kai 2018 m. kovą jis galbūt nenusišalino direkcijos reklamos projektų vertinimo darbo grupės posėdyje, kuriame papildomai patvirtintas atrinktų reklamos projektų, įskaitant Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos teiktos reklamos paraišką, sąrašas.

Artūras Drungilas (kairėje) sulaukė palankaus Etikos sargų sprendimo, o Egidijaus Kuzmarskio atveju konstatuota, jog jis pažeidė įstatymą. Martyno Vainoriaus nuotr.

VTEK nuomone, tai, kad šiai federacijai tuo metu vadovavo savininkas bendrovės, kuri naudojosi UAB „Mūsų miestas“ paslaugomis, kurios akcijas valdė pats A. Drungilas, o šiuo metu – jam artimas asmuo, nėra pakankama ir akivaizdi konstatuoti, kad A. Drungilui, sprendžiant klausimus dėl federacijos, kyla interesų konfliktas.

Taip pat VTEK nusprendė, kad E. Kuzmarskis ir A. Drungilas nepažeidė VPIDVTĮ nuostatų dėl privačių interesų deklaravimo, o dėl dalies aplinkybių tyrimai nutraukti.

Tyrimo metu nustatyta, kad visus deklaruotinus duomenis dar iki tyrimo VTEK pradėjimo dienos jie abu, nors ir praleidę nustatytą terminą, deklaravo. Nenustatyta duomenų, jog dėl galbūt nedeklaruotų ar pavėluotai deklaruotų duomenų E. Kuzmarskis ir A. Drungilas būtų patekę į interesų konflikto situaciją.

Pažymima, kad šiemet įsigaliojo naujos redakcijos VPIDVTĮ, kuriame privačių interesų deklaravimo kontekste deklaruojančio asmens padėtis sušvelninama: deklaravus tam tikrus duomenis ir dėl jų nepatekus į interesų konfliktą dar iki skundo VTEK pateikimo arba VTEK raginime nustatyto termino, deklaruojančiajam asmeniui netaikomos teisinio poveikio priemonės. O teisės galiojimo laike klausimas sprendžiamas atsižvelgiant, kad palankesnis įstatymas į praeitį galioja. Šis principas pripažįstamas ir Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencijoje.

Priklausomai nuo padaryto pažeidimo, asmenys metus laiko nuo tokio sprendimo priėmimo dienos negali būti skatinami arba priimami, perkeliami, skiriami ar renkami į lygiavertes ar aukštesnes pareigas institucijoje ir įstaigoje arba įstaigų sistemoje, kurioje jie dirba.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Dėl Uosto direkcijos vadovų – skirtingi etikos sargų sprendimai”: 2

  1. Birute parašė:

    Artūras Drungilas neturi sąžinės žmogus. Su juo geriau neturėti jokių piniginių reikalų.

  2. Negerai parašė:

    Gaila, nukentės finansiškai, juk uoste atlyginimai mažoki…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Visuomenei pristatys žaliojo vandenilio gamybos projektinius pasiūlymus

Klaipėdos uostas tikisi jau po poros metų tapti pirmuoju Lietuvoje ir Baltijos šalyse gaminančiu ir tiekiančiu žaliąjį vandenilį laivams, viešajam ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Nyderlandų jūrinio verslo atstovai domėjosi bendradarbiavimu su kolegomis iš Klaipėdos

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi Nyderlandų kompanijos „Oceanwide” atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis su Klaipėdoje veikiančiomis jūrinio verslo įmonėmis, jūrininkų rengimo ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Ruošiasi naujo kruizinių laivų terminalo statyboms

Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos ...
2024-07-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This