P0

Politika

Vėl bandys spręsti Klaipėdos pašto rūmų likimą (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-25


Susisiekimo ministerija pranešė kartu su jos valdoma AB Lietuvos paštas kviečianti tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Planuojama, kad grupės susitikimas vyks liepos 2 d.

Klaipėdos centrinio pašto pastate Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius  (LDS KS) mato įrengtą Klaipėdos miesto galeriją-muziejų. Anot iniciatyvos autorių, dailės palikimo išsaugojimo Klaipėdos mieste koncepcija ir veiksmų programa suformuota dar 2016 m., tačiau realių veiksmų iki šiol neatlikta. Daugelio Klaipėdos menininkų kūriniai po jų mirties nugula užmarštyje, nes ne vieno palikuonys neturi galimybių darbų tinkamai saugoti ar eksponuoti. LDS KS kolekcijoje yra apie 200 kūrinių, kurie šiuo metu tik sandėliuojami. Klaipėdos centriniame pašto pastate įkūrus Klaipėdos miesto galerija-muziejų, šiuos unikalius kūrinius galėtų plačiai pamatyti Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai.

Šalia muziejaus idėjos autoriai siūlo įkurti ir profesoriaus A. Kliševičiaus vardo kaligrafijos ir rašto meno mokyklą, kuri skatintų visuomenės kūrybišką mąstymą ir ugdytų praktinį meninį gebėjimą, sudarant palankias sąlygas (įrengtos auditorijos, profesionalūs lektoriai, suteikiamos priemonės) bendruomenei aktyviai dalyvauti kūrybinėje veikloje.

Taip pat, anot LDS KS, pastate galėtų įsikurti ir jaunųjų menininkų rezidentūra.

Idėjų pristatymo metu dėl Klaipėdos centrinis pašto pastato pritaikymo visuomenės poreikiams pasiūlymą pateikė ir Telšių vyskupijos kurijos atstovai, kad dalis Klaipėdos centrinio pašto pastato galėtų tapti kunigų seminarija, piligrimų ir mokymų centru.

Susisiekimo ministerijos suburtoje tarpinstitucinės darbo grupės veikloje dalyvauja ministerijos, Lietuvos pašto, Vyriausybės, Kultūros ministerijos, Seimo, paveldosaugos atstovai.


  2020-06-25

  4 komentarai “Vėl bandys spręsti Klaipėdos pašto rūmų likimą”

  1. AvatarVytautas (IP: 86.100.15.170)

   Kad ir svingerių ar Gražulio fanklubą.

   • AvatarVytautas papildė (IP: 86.100.15.170)

    Kas yra vienas ir tas pats…

  2. AvatarVytautas (IP: 86.100.15.170)

   Vėl visuomenininkai, artistai, dailininkai ir kiti veikėjai rimtais veidais kėsinasi į kritinės būklės pastatâ kuriam reikalingas kapitalinis remontas. Partypčios aplink, pagiedos, pasiginčys ir galų gale, pastatas liks tos būklės kokios yra dabar. Žinoma, miestas prisidės visokiom paramom, bet pastatas nesitvarkys, nes menininkai ir toliau filosofuos ir trypčios vietoje. Paroda kokią surengs… Žodžiu – našta dirbantiems, mokesčių mokėtojams.
   Parduoti pastatą, gautas pajamas investuoti į miesto infrastruktūrą, numatyti aiškias gaires verslui kuris atkurs pastatą ir jis bus gražus ir įveiklintas. Viešbutis, bankas, restoranas, ofisai ar net kazino, bet, kad tik ne menininkai drožiantys pastatą su ištiestomis rankom prisidėti. Jau geriau pardavus visas lėšas atiduoti tiems menininkams, kad tik pastatas neskurstų. Peace!
   Dabar galit rašyt koks aš ne šventas ir kaip menininkams reikia erdvių.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt