P0

Sveikata

Per karantiną – 10 proc. išaugęs mirtingumas?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-26


Neseniai skelbėme publikaciją apie tai, jog, artimųjų įsitikinimu, dėl per karantiną netinkamai uostamiesčio medikų suteikto gydymo buvęs sveikas vyras tapo nepagydomu ligoniu.

Tuo metu „Atviros Klaipėdos” rusiškojo projekto įgyvendintojas Denis Kišinevskij rašo, jog Statistikos departamento duomenimis, kovo – gegužės mėnesiais mirtingumas Lietuvoje išaugo 10 proc. palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Dėl to keli Seimo opozicijos nariai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami, kad jis paaiškintų situaciją.

Parlamentarai išaugusį mirčių skaičių esą sieja su šalyje paskelbtu karantinu, kai neveikė visos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos bei dalis ligoninių skyrių.

Matyno Vainoriaus nuotr.

„Mirė vieno mano pažįstamo klaipėdiečio šeimos narys. Jį į ligoninę atvežė su mikroinsultu. Kol jo neištyrė dėl COVID -19, jam jokia pagalba suteikta nebuvo, tai truko ilgiau nei 6 valandas, o jį gydyti reikėjo nedelsiant. Testas buvo neigiamas, tačiau per vėlai suteikta pagalba jam jau niekuo nebepadėjo”, – europarlamentarą Viktorą Uspaskichą cituoja D. Kišinevskij.

Jo teigimu, nors išsami informacija apie mirčių skaičių šalyje būna pateikiama Higienos instituto tinklapyje, pastaruosius keletą mėnesių ji nėra atnaujinta. Instituto atstovai teisinasi, esą tai – ne jų kaltė, duomenų negaunama iš Registrų centro, nes jie šiais metais vėluoja.

„Pažymėtina, jog anksčiau nieko panašaus nebūdavo, vėlavimai ilgiau savaitės netrukdavo, o dabar kalba eina apie 3-4 mėnesius. Visai tai kelia papildomų įtarimų”, – teigia D. Kišinevskij. Tuo labiau, kad, jo teigimu, neseniai A. Veryga pareiškė, kad ryškaus mirčių šuolio šalyje nestebima.

D. Kišinevskij remiasi ir neįvardinto vienos uostamiesčio ligoninės morgo darbuotojo duomenimis, pagal kuriuos esą mirtingumas Klaipėdoje karantino metu išaugo du kartus.

„Dažniausiai aukomis tapo kamuojamieji širdies – kraujagyslių ligų bei onkologinių susirgimų ligoniai. Neatmestina, jog taip atsitiko dėl to, kad žmonės neteko galimybės laiku pasikonsultuoti su gydytojais bei gauti tinkamą planinę pagalbą”, – daro išvadą „Atvira Klaipėda” in russian” projekto įgyvendintojas.


2020-06-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt