P0

Politika, Svarbu

Už Girulių miško išsaugojimą – ir Seimas (13)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-06-29


Seimas pirmadienį pritarė rezoliucijai, kuria reikalauja, kad Vyriausybė atsisakytų planų Klaipėdos centrinę geležinkelio stotį iškelti į Girulių mišką, o pagrindinę iškraustymo vietą numatyti Kopūstų kaimą Klaipėdos rajone.

Tokiai rezoliucijai, kurią pateikė Seimo narys Simonas Gentvilas, o ją pasirašė dar 18 parlamentarų, pritarė 67 Seimo nariai, 12 susilaikė, o prieš nebalsavo nė vienas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

S. Gentvilas aiškino, jog Vyriausybės nutarimas, kuriuo planuojama centrinę Klaipėdos geležinkelių stotį iškelti į Girulius ir dėl to iškirsti apie 30 hektarų miško, gali būti tapatinamas su geležinkelių plėtra Vilniaus Vingio parke ar Kauno Ąžuolyno parke.

„Tokio nutarimo tikslai yra du – aprūpinti uostą privažiuojamaisiais keliais, patrigubinti krovinių srautą bei iškraustyti centrinę miesto stotį. Planai yra sveikintini, juos remiame, sveikiname investicijas, bes visiškai nepritariame Vyriausybės planams iškelti stotį į Girulių mišką. O tai ir numatyta Vyriausybės nutarime, nes Girulių miškas jame yra vienintelė alternatyva. Šis nutarimas dar grėsmingas ir tuo, kad sykiu geležinkelio iškėlimas buvo pripažintas valstybei svarbiu projektu, o tokio statuso projektas neprivalo būti suderintas nei su miesto bendruomene, nei su savivaldybe, jis neprivalo atitikti miesto bendrųjų planų, nors miesto ir rajono bendruosiuose planuose numatyta, jog Kopūstų kaimas turėtų būti ta vieta, į kurią iškeliama geležinkelio stotis“, – aiškino S. Gentvilas

Jis pabrėžė, jog praėjusią savaitę nepritarimą tokiam Vyriausybės nutarimui išreiškė visa Klaipėdos miesto taryba.

S. Gentvilas priminė, jog Lietuvos nepriklausomybės aušroje, kai šaliai grėsė totali blokada, būta planų Melnragės miške įkurti naftos bazę, tačiau sutarta, jog nevalia paaukoti miško, todėl tokia bazė buvo įkurta Būtingėje.

Susisiekimo ministras, Seimo narys Jaroslav Narkevič parengtą rezoliuciją vadino pertekline, kuri gimė tik dėl to, jog artėja rinkimai.

„Sveikinu kolegas su atsibudimu. Nors pavasaris jau praėjo, bet bandoma atsibusti. Procedūra, kuriai dabar pritarė Vyriausybė, leis įvertinti ir pagrįstai parinkti atitinkamą vietą, kad geležinkelio mazgas atsirastų atitinkamoje vietoje išsaugant ir žalumą. Pirmas žingsnis buvo padarytas rudenį, kai numatyti 50 hektarų buvo sumažinti iki 30. Tai nebuvo patvirtinimas, o tik planas, kuris leidžia toliau daryti procedūrą. Puikiai žinote, kokie Vyriausybės sprendimai bus šį trečiadienį. Jau registruotas nutarimo projektas, planavimui įtraukti ne tik šią teritoriją, bet ir Kopūstų kaimą. Suprantu, kad ateina priešrinkiminis laikotarpis, matyt, kiekvienas iš politikų nori savo veiklą sureikšminti. Ta rezoliucija ir reiškia, kad anksčiau nenagrinėjote šitos temos, nereikalavote, neprašėte rudenį, kai buvo patvirtintas uosto bendrasis planas. Mūsų pozicija yra atrasti geriausią variantą ir teritoriją, išnagrinėti ir Kopūstų kaimą, pradėti darbą, o ne politikuoti. Šioje rezoliucijoje tekstas nurodo tik vieną alternatyvą – Kopūstų kaimą, o mes sakome, kad reikia išnagrinėti ir kitas alternatyvas. Tikiuosi, trečiadienį bus priimtas Vyriausybės nutarimas ir bus papildyta Kopūstų kaimo teritorija. Šita rezoliucija yra perteklinė, tai yra politikavimas norint sureikšminti savo veiklą. Reikėjo tai daryti anksčiau“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo J. Narkevič.

Tačiau absoliučiai didžioji dalis Seimo salėje buvusių parlamentarų pritarė rezoliucijos tekstui. Po balsavimo klaipėdietis Seimo narys Naglis Puteikis J. Narkevič įteikė šūsnį klaipėdiečių parašų, reikalaujančių išsaugoti Girulių mišką.

Liepos 1 d., Vyriausybė spręs, ar pakeisti nutarimą, kuriuo galimą geležinkelio plėtrą buvo numatyta analizuoti tik Klaipėdos miesto ribose.


  2020-06-29

  13 komentarai “Už Girulių miško išsaugojimą – ir Seimas”

  1. AvatarRimas (IP: 85.206.10.234)

   bjauru man žiūrėti į tą Simoną. Pabudo prieš rinkimus, o ką prieš tai darė? Kodėl tylėjo? Dabar didžiausias aktyvistas pasidarė. Fu.

  2. AvatarEdmundas (IP: 86.100.72.166)

   Simono Gentvilo atliktas darbas ir pastangų rezultatas ,galėtu tapti precedentu kaip be didelio skalambinimo ir primityvaus politikavimo mūsų seimūnai ir miesto politikai turėtų siekti Klaipėdai būtinų sprendimų. Ačiū.

  3. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Būtų gera žinia, bet… Štai, miesto savivaldybės informacija “Vakarų eksprese” (str. “Kopūstų kaimas atsirado Vyriausybės nutarimo projekte”). Cituoju: “nutarimo projekte (…) yra nurodyta kita teritorija – ruožas nuo Kopūstų km., Klaipėdos rajone pro Pauosčio kelyną Giruliuose iki geležinkelio viaduko virš Liepų g. (…)”. Taigi, vis dar figūruoja Pauosčio kelynas Giruliuose. Esamas ar būsimas, išplėstas miško sąskaita?

  4. AvatarTai nuliudino Neniški ir konservatorius (IP: 90.131.44.70)

   Kurie palaikė Giruliu iškirtima. Įdomų kiek gavo?

  5. AvatarTai kad idėja Lino Balsio (IP: 90.131.44.70)

   Ir Puteikio o ne Dimono

  6. AvatarIs Klaipedos rajono (IP: 86.38.23.117)

   Toje Gentvilo rezoliucijoje parasyta tas ka nori girdeti rinkejai. Klaipedos raj Kopustuose buvo planuotas nedidelis mazgas tarp Kopustu ir Stonciu kaimo, idomu ar buvo nors vienas rezoliucijos pasirasytojas gyvai paziureti ir ivertinti situacija. Tas laikas kai pradejo visi reikstis kurie nieko taip ir nenuveike

   • AvatarApie ką komentaras? (IP: 90.131.37.212)

    Kopūstų kaimas figūravo nuo 2012 m. Dar anksčiau per ten buvo planuojamas produktotiekis. Ir Lubys amoniaką transportuoti ruošėsi. O ką savo komentaru pasakyt norėjot?

   • AvatarIs Klaipedos rajono (IP: 86.38.23.117)

    Ta pasakyti, kad priimtame rajono projekte buvo numatyta 50ha plotas tarp Stonciu ir Kopustu pramoninem reikmem, bet ne viso gelezinkelio mazgo statybai, kaip cia meginama nusviesti, aplink irgi yra gyvenvieciu, Peskojai, Stonciai, Kopustai, Kalnuvenai, Potrai.

   • AvatarIs Klaipedos rajono (IP: 86.38.23.117)

    Koks aplamai tikslas iskelti i Kopustus, kad traukiniai vistiek vaziuos per Girulius, ty daugiau tarsos, nei ekonomijos nei ekologijos.

   • AvatarTik tiek (IP: 90.131.37.212)

    Žemių Kopūstuose prisipirkot?

   • Avatar2 iš.. (IP: 85.232.134.106)

    “traukiniai vistiek vaziuos per Girulius”

    Skirtumas kad Giruliu nenaikins

  7. AvatarAčū (IP: 78.57.217.118)
   • AvatarGentvilui (IP: 90.131.37.212)

    Ačiū, Simonai, privertei judėti vietinius valdžiagyvius ir centrinę valdžią. “Lietuvos geležinkeliai” negalės važiuoti mums per galvas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt