P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Naujajam keltui išrinktas „Klaipėdos” vardas (3)

Urtė Paulauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-10


AB „Smiltynės perkėla“ penktadienį žiniasklaidai pristatė būsimą naują keltą, dėl kurio statybų sutartį su Vakarų Baltijos laivų statykla pasirašė dar gegužės viduryje, ir paskelbė būsimą jo vardą.

Urtės Paulauskaitės nuotr.

Keleivinis-krovininis keltas bendrovei atsieis 6,5 mln. eurų. Jo statybos darbai turėtų trukti 14 mėnesių. AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas tikisi, jog įmonei laivas pristatytas bus jau kitų metų liepos mėnesį.

Pasak įmonės valdybos pirmininko Valdemaro Vaičekausko, toks numatytų statybų laikas yra gana ambicingas terminas, bet tikimasi, jog rangovas laikysis žadėtų terminų.

Naujojo kelto darbus vykdančios Vakarų laivų gamyklos grupės vadovas Arnoldas Šileika džiaugėsi, jog AB „Smiltynės perkėla“ darbams atlikti pasirinko jų įmonę ir keltas gims Klaipėdos mieste bei tikino, jog šis projektas yra vienas iš svarbiausių šiais metais.

Naujasis laivas bus moderniausias iš AB „Smiltynės perkėlos“ turimų keltų. Vienu metu jis galės plukdyti iki 40 lengvųjų automobilių, arba 600 keleivių, 8 didžiuosius turistinius autobusus, kurių kiekvieno bendroji masė siekia iki 44 tonų. Kelto korpusas bus statomas iš plieno, o antstatas – iš aliuminio, naudojamo jūrinėje pramonėje. Laivas turės keturias pakrovimo/iškrovimo rampas, jo jėgainės bus varomos dyzelinu. Esant poreikiui, laivas galės būti nukreiptas dirbti į Senąją perkėlą ir plukdyti vienu metu iki 1000 keleivių.

Ne ką mažiau dėmesio skirta ir naujojo kelto vardo rinkimui. Pasak AB „Smiltynės perkėla“ įmonės vadovo, į visuomenę kreiptasi pagalbos, miesto gyventojai galėjo siūlyti savo variantus kelto vardui išrinkti. Vieningai buvo nutarta, jog naujojo kelto pavadinimas bus simbolinis – „Klaipėda“.

„Suprasdami, jog vardas, kelia didelius lūkesčius ir netgi įpareigoja laivą būti ypatingu visomis prasmėmis tiek patraukliu, tiek moderniu“, – kalbėjo M. Čiakas.

Urtės Paulauskaitės nuotr.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi, jog išrinktas vardas bus it istorinis akcentas, nes tokiu pavadinimu Klaipėdoje kelto dar nėra buvę.

„Tikiuosi, kad keltas būtų tuo tikruoju, svetinguoju Klaipėdos deniu, tam, jog kiekvienas keleivis pajaustų tą Klaipėdos aurą ir galimybę keliauti“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Šiuo metu „Smiltynės perkėla“ turi penkis keltus. Seniausias 44 metų keltas „Kintai“ bus pakeistas naujuoju „Klaipėda“, o kiti likę keltai yra 10-14 metų senumo. Daugiausiai keleivių šiandien galintis perkelti keltas „Nida“ plukdo iki 700 keleivių, o Naujosios perkėlos keltas – iki 33 lengvųjų automobilių, 5 turistinius autobusus bei iki 350 keleivių.

Pasak M. Čiako, kitas AB „Smiltynės perkėlos“ atnaujinimo objektas yra Naujosios perkėlos terminalo pastatymas. Projektą kūrusi bei pristačiusi architektų studijos „Altitudės“ architektė Gerda Antanaitytė tikino, jog terminalo projekto kūrimas buvo didžiulis iššūkis, nes Naujoji perkėla yra unikali vieta, kurioje atsiveria Kuršių marių vaizdas.

Projektuotojų vizualizacija

„Pastatas išėjo kaip štrichas, lyg vartai praleidžiantys tiek vaizdus, tiek keleivius į kitą krantą“, – kalbėjo G. Antanaitytė.

Pasak V. Vaičekausko, dabartinis terminalo pastatas yra avarinės būklės, kitais metais jį žadama nugriauti. Naująjį pastatą planuojama pastatyti per dvejus metus.

Pagal dabartinį Naujosios perkėlos projektą, naujasis pastatas bus modernius, pasitinkantis ne tik laivus bei keleivius, tačiau ir kaip naujas lankytinas objektas, mat bus galima grožėtis vaizdais, apsilankyti perkėlos kavinėje ir pan.

Iki 2023 metų „Smiltynės perkėla“ yra pasiruošusi į įvairius projektus investuoti 20 mln. eurų.


  2020-07-10

  3 komentarai “Naujajam keltui išrinktas „Klaipėdos” vardas”

  1. AvatarM. & M. (IP: 90.131.46.75)

   Klaipėdai turi būt gėda neturint net skersgatvio užvadinto Gargždai. Tai nors keltą galėjo užvadint.Gargždu valdžia turėtų pakeist Klaipėdos g. pavadinimą į Vėžaičių!

  2. AvatarNuomonė (IP: 86.100.21.85)

   Na, taip, nes kelto pavadinimas MEMEL jau užimtas. Dirba Schacht-Audorf (Vokietija) perkėloje.

   • AvatarAnonimous (IP: 85.76.23.163)

    Laivai gali būti su tuo pačiu pavadinimu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt