P0

Uostas ir jūra

STT nieko blogo dėl Uosto direkcijos vadovo konkurso neįžvelgė (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-13


Susisiekimo ministerija pranešė, kad gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadas dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo atrankos. Teigiama, kad STT nenustatė jokių konkrečių duomenų apie galimą piktnaudžiavimą ir atsisakė dėl to pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Neabejoju, kad Klaipėdos uosto vadovo atranka buvo vykdoma skaidriai, teisės aktų nustatyta tvarka. Džiaugiuosi, kad STT išnagrinėtas klausimas išsklaidė viešai keltas abejones dėl galimai neskaidrių veiksmų“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Jaroslavas Narkevičius ir Algos Latakas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos uosto vadovo atrankos konkurso aplinkybes STT nagrinėjo gavusi Seimo Antikorupcijos komisijos pareiškimą, kuriame buvo išreikštos abejonės dėl konkurso atrankos komisijos sudarymo, narių kvalifikacijos, priimtų sprendimų bei konkurso laimėtojo asmens galimos nuolatinės interesų konfliktų situacijos.

Išnagrinėtos medžiagos dalį dėl konkurso laimėtojo Algio Latako privačių interesų deklaracijos STT nusprendė išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, kad pastarieji įvertintų, ar A. Latakas tinkamai atliko pareigą laiku deklaruoti privačius interesus.

Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą laimėjęs A. Latakas Klaipėdos uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti birželio 11 d., pasibaigus įstatymų numatytai patikrai. Konkurse jis buvo atrinktas iš 13 kandidatų.


  2020-07-13

  2 komentarai “STT nieko blogo dėl Uosto direkcijos vadovo konkurso neįžvelgė”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 78.57.199.179)

   Gal akinius paskolinti?

  2. AvatarIr ką ? (IP: 90.138.255.16)

   Eilinis konservatorių ” burbulo pūtimas ” vėl baigėsi nuliu ? Daug triukšmo dėl nieko ? kiek triukšmo per medijas ir kokia ” kova ” 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt